Wpis z mikrobloga

@janznetu: @darek-jg: Panowie, pompka podłączona na stałe, buczy, reaguje na zmianę obrotów potencjometrem - to słychać, ale fajne te rurki i pompa - tanie nie za ciepłe :) No i mam np kuchnię oddaloną od pieca o jakieś 5m i muszę czekać aż zleci zimna, łazienka nad piecem, też muszę chwilę spuszczać.
@kanarex: p.s. wydaje mi się że pompa powinna być bezgłośna, bo miałem kiedyś samoróbkę chłodzenie procka z taką pompą to w ogóle jej nie było słychać. Coś czuję że ta rurka cyrkulacyjna taka fajna - nie za drożna :)
@kanarex: zakrec oba zaworki (jak ciezko ruszyc, to kilkukrotnie ruszaj tam i z powrotem az sie uda zamknac calkowicie), rozkrec pompe i sprawdz czy wirnik nie jest zablokowany. Powinien sie swobodnie ruszac na trzpieniu.
Zapomniałem, żeby najpierw wyłączyć zasilanie! Żeby rozebrać pompę, odkręć mosiężną nakrętkę.
@kanarex albo zapchany wirnik albo powietrze się dostało i nie może pchnac. Rozkręcić korpus pompy i sprawdzić czy się kręci wirnik, jak jest wporzadku to poluzowac trochę srubunek żeby upuscic trochę wody.