Wpis z mikrobloga

Zresztą w sytuacji kiedy ci pleśń wewnątrz wychodzi, to już lepiej przesunąć ten punkt w inne miejsce


@Norskee: ile punktów kondensacji Ci wyszło? Jest to dość ciekawy temat, bo mało raczej się słyszy o docieplaniu wewnątrz budynków, a jeśli już to głównie stare budynki pod konserwatorem
  • Odpowiedz
@sharkslayer: juz wyciagam swoj kajecik, w ktorym zapisuje sobie wszystkie rzeczy, ktore juz nigdy nie beda mi potrzebne (σ ͜ʖσ)

Wbrew pozorom dosc czesto w pewnych warunkach - konserwator, sasiedzi, brak pieniedzy na robienie elewacji od nowa, czesto trzeba potem opierzenia przesuwac z rynnami, sciany stykajace z klatkami schodowymi(wiec ocieplenie wymagaloby demontazu schodow) - codzinne problemy mieszkancow dzielnic willowych, w ktorych budynki majace
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SiemkaKtoPeeL: 5 cm plus płyta 1.2. 6.2 cm nie zmniejszy pokoju a raz że docieplisz, dwa najszybciej. Jest jeszcze opcja zasiatkowania tego klejem do siatki, ale nie oszukujmy się, są to systemy dociepleń budynków z zewnątrz. Aaa i jeszcze jedno, ostatnio na rynku pojawił się M-SYSTEM firmy Atlas który pozwoliłby Ci zaoszczędzić to miejsce którego nie masz, bo pozwala dojść z ta płyta tak naprawdę aż do samego styropianu ! Ja
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: co jest za tym styropianem?
Lepiej sprawdź odklejając jakiś lużny kawałek, żeby się nie okazało, że na całej ścianie rośnie jakiś gnój, który zakryjesz. Przy okazji zobaczysz stan ściany i będzie jasne czy lepiej zrywać styropian i zrobić szybki remoncik ścianki, czy osiatkować styropian na kleju.
Skoro jednak panele odpadły, to coś mi mówi , że sam styropian też za tęgo do ściany przyklejony nie jest. O zaimpregnowaniu ściany jakimś
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: ten styropian robił głównie za wygłuszenie?

Możesz go zerwać i podejść do sprawy tak:
1. oczyścić ścianę zdzierakiem na mokro ze starej farby.Sprawdzisz stan tynku czy co tam było nałożone. Jeśli równanie ściany cię nie interesuje, a w ścianie nie pojawią się dziury to impregnujesz porządnym gruntem i malujesz. Jeśli doszłoby do nakładania szpachli gipsowej, albo tynku gipsowego, to odpuść bo się przy tym zajedziesz jeśli nigdy tego nie robiłeś.
  • Odpowiedz