Wpis z mikrobloga

@SiemkaKtoPeeL: serio, czy bait? jak serio to na styropian klej/siatka/klej i tynk 0 i rób co chesz - maluj, tapeta czy co fantazja ułańska przyiesie

takie klejenie czegoś na styropian to barbarzyństwo, ogólnie ocieplanie od środka to w 80% proszenie się o konsensacje w przegrodzie
  • Odpowiedz
@theodolit: a dupa tam. Sam musialem ocieplac od srodka. Jak sie dobrze policzy to sie nic nie stanie, co najwyzej sasiad jak jakis jest u gory czy z dolu bedzie mial wyzsze rachunki za ogrzewanie, bo mu cieplo bedzie #!$%@? gigantycznym mostkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: zeby ci pol szpachli ze sciany nie odpadlo do golego styropianu jak uderzysz przypadkiem

a no tak, sciany z pustka powietrzna. Genialny pomysl gurwa i potem same problemy. To fakt
  • Odpowiedz
@Norskee: z punktu widzenia przegrody wszystko zależy w którym miejscu przegrody przechodzimy przez punkt rosy, w wielu wypadkach moze wkraplać od strony zewnętrznej w przegrodzie, która nie jest przygotowana do odprowadzenia wilgoci i po prostu tam się zbierać, pleśnieć i inne takie i tyle

to jest teoria, w praktyce czasem nie ma problemy, ew są niezauważalne - czasem ściana się psuje i ogólnie mogiła

jednak czasem są takie sytuacje, że po
  • Odpowiedz
@theodolit: ale dlaczego mi to tłumaczysz. Dobrze o tym wiem, dlatego jak sam u siebie robiłem, to sobie wszystko policzyłem żeby nie było "może się coś", tylko "na pewno się nie będzie nic"

Zresztą w sytuacji kiedy ci pleśń wewnątrz wychodzi, to już lepiej przesunąć ten punkt w inne miejsce, chata sypie się tak czy inaczej, a jak nie ma innej opcji, to lepiej żeby grzyb i wilgoć wychodziły sobie gdzieś
  • Odpowiedz
@SiemkaKtoPeeL: widzę, że nikt rzeczowo nie odpowiedział ja do końca z branży nie jestem ale coś tam wiem

potrzebujesz klej do styropianu (kiedyś były 2 rodzaje styro do betonu i osobno klej styropian/siatka - ale terz to chyba jest jeden rodzaj i tyle)
klej to z nazwy bo wygląda jak mieszanka betonowa (drobna).
Oraz potrzebujesz siatkę do styropianu.
1. nakładasz cienką warstwe kleju na styro
2. od razu po kleju -
  • Odpowiedz