Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś, jak można ugryźć temat montażu klimatyzacji w mieszkaniu deweloperskim? Deweloper trochę umywa ręce mowiac, że potrzebna jest do tego uchwała wspólnoty mieszkaniowej, na pytanie o miejsce montażu jednostki zewnętrznej.

Wspólnota się zawiąże po przekazaniu pierwszego mieszkania, zanim się sformalizuje zarząd i podjęta zostania uchwała, to ja już dawno po wykończeniu będę. Jestem teraz na etapie przygotowywania projektu zmian lokatorskich i chciałbym to uwzględnić, ale w tej sytuacji nie bardzo wiem jak. Natomiast nie wyobrażam sobie zajmować się tym tematem dopiero jak uzyskam formalna zgodę wspólnoty bo nie będę nowego mieszkania szpecił korytkami. Jakieś rady jak do tego podejść?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscp: jak ci się uda to postaraj się położyć odwodnienie klimy
bo na swoim balkonie możesz mieć bez pytania, pod warunkiem że woda dobrze s-------a
sam montaż klimy może być po oddaniu mieszkania bo to jedna dziura (chyba że masz daleko do miejsca docelowego)
  • Odpowiedz
Deweloper trochę umywa ręce mowiac, że potrzebna jest do tego uchwała wspólnoty mieszkaniowej


@Drmscp: raczej odwrotnie, jak będziesz już mieć uchwalony regulamin wspólnoty to się może ktoś przyspawać że w regulaminie jest, że nie możesz czegoś takiego zamontować. Do tego regulamin musi zostać przyjęty co czasami może trwać miesiące bo ludzie nie głosują. U mnie już ponad rok zbierają podpisy pod 1 pomysłem żeby można było glosować przez internet i
  • Odpowiedz
@Czarli1234: no tak by było najprościej, ale sprawa się komplikuje bo chciałem multisplita w salonie i sypialni przy takim układzie jak na rzucie.
Pytanie bonusowe. Czy przy zabudowanym balkonie, nie w całości ale tak do standardowej wysokosci i jednostce zamontowanej na podłodze, nie będzie się tam za bardzo nagrzewać? Pytam bo mam kota, który z balkonu korzystać będzie na pewno. Czy sama taka jednostka jest bezpieczna dla kota?
@stan-tookie-1
D.....p - @Czarli1234: no tak by było najprościej, ale sprawa się komplikuje bo chcia...

źródło: comment_aftfHmQ3Zs4sUQZUD0XVyyQCBVdLjgSn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drmscp: to bardziej pytanie czy kot jest bezpieczny dla jednostki
Nie wiem czy możesz powiesić na elewacji balkonowej, ale zawsze lepsza powieszona niż stojąca bo miejsca nie zabiera i woda spadnie sama do kuchni
Fajnie masz kuchnię przy balkonie to połóż odwodnienie, a najlepiej po prostu pogadaj z ludźmi od klimy jak to rozplanować i co zamontować póki można
  • Odpowiedz
@knapik96: w ścianie tylko otwór, tak to rurki idą albo na ścianie w osłonie albo pod deskami na balkonie.
Tylko ja montowałem już po wykończeniu mieszkania, czyli jak najmniej żeby kucia było, gdyby to było na samym początku to pewnie byśmy kuli ściany żeby to ukryć
  • Odpowiedz
@Drmscp: Miałem klimę na balkonie i było tam piekło w lecie. Zwłaszcza że klima chodzi na maksa jak już jest tam gorąco.

O kota się nie martw - przecież ucieknie jak będzie za gorąco. Chyba że to jakiś skrajny idiota który nie czuje ciepła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz