Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się spotkał z tym że poczta polska zgubiła mu paczkę z banggooda ?

Zamówiłem trochę części do drona za prawie 300 zł z wysyłką Priority Air Mail, na trackingu pojawiła się informacja że paczka wydana do doręczenia lecz w skrzynce ani awizo ani paczki. Poszedłem na ochronę w bloku obok gdzie często lądują paczki ale powiedzieli mi że nic nie mają i listonosze nic im nie zostawiają. Następnie wybrałem się na pocztę gdzie dowiedziałem się że według systemu paczka została wrzucona do skrzynki co jest fizycznie niemożliwe ze względu na jej wymiary. Miałem ubezpieczenie paczki na banggoodzie ale odpisali mi z supportu że według trackingu paczka jest dostarczona i z ich strony wszystko jest okej. Nie płaciłem przez paypala :( Myślę też że jakby paczka trafiła do któregoś sąsiada to po tygodniu ktoś by mi ją przyniósł.

W związku z tym mam kilka pytań:
- Złożyłem skargę online przez stronę poczty polskiej na listonosza, czy to coś da ?
- Od kiedy wrzuca się przesyłki polecone do skrzynek ? Nie mam niebieskiej nalepki z literką R na skrzynce
- Czy mogę jakoś odzyskać pieniądze ?

Ktoś mi poradził że jak zaniosę na pocztę wezwanie do zapłaty na kwotę paczki plus zadośćuczynienie to paczka się znajdzie w dwa dni ale musiałbym poprosić kogoś o napisanie takiego pisma.

#banggood #zakupyzchin #pocztapolska #aliexpress #prawo
  • 18
- Złożyłem skargę online przez stronę poczty polskiej na listonosza, czy to coś da ?


@RotacjaDywergencji:

dostaniesz standardowa formulke z przeprosinami :D

- Od kiedy wrzuca się przesyłki polecone do skrzynek ? Nie mam niebieskiej nalepki z literką R na skrzynce


@RotacjaDywergencji:

Te z trackingiem zaczynajacym sie na L moga byc tak wrzucane

- Czy mogę jakoś odzyskać pieniądze ?


@RotacjaDywergencji:

Zaloz sprawe na paypalu


Moze choc placiles karta,
A czy paypal w takiej sytuacji nie stwierdził by że skoro tracking mówi że dostarczone to dostarczone ?


@RotacjaDywergencji:

ogolnie, jest to najbardziej z ujowych sytuacji, dlatego lepiej miec wiecej opcji odzyskiwania pieniedzy, niz mniej...
@RotacjaDywergencji: @lukaszw_: Zanim zacznie się straszyć policją i jakimiś grubszymi akcjami to polecam po pierwsze zwrócić uwagę, że z tych numerów co podawałeś wynika, że jest to przesyłka typu global expres. Czyli przesyłka skanowana na różnych etapach doręczenia, ale doręcza się ją bez podpisu (traktowana jest jak przesyłka nierejestrowana) i nie jest to "polecony". Ta przesyłka formalnie jest traktowana jak zwykły list nierejestrowany.

Ja bym polecił Ci tak. Pójść na
@haosek: Jeśli umorzą postępowanie, to się można odwołać i po drugim razie wystąpić jako oskarżyciel posiłkowy. Wtedy to już w sądzie listonosz będzie musiał udowodnić jak upchnął tą paczkę w skrzynce.

Sam bym pisał skargę z dowodem zdjęciowym, wymiary otworu w skrzynce i wymiary produktu.
@lukaszw_: No i listonosz powie, że nie pamięta po czasie sytuacji, ale przesyłki tego typu co nie wchodzą do skrzynki próbuje doręczyć zawsze do rąk, aby nie nosić tego cały dzień w torbie. I tyle z udowadniania jak upchnął tą paczkę w skrzynce...

PS: Piszesz.. "Jeśli umorzą postępowanie..." zacznijmy od tego, że muszą w ogóle zacząć rozpatrywać tą sytuacje ;).
@haosek:

Złożyłem skargę online o powodzie ,,Zaginięcie przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym oraz zwrotnych potwierdzeń odbioru przesyłek poleconych". Jako informacje dodatkowe napisałem że pomimo trackingu nie otrzymałem ani przesyłki ani awizo, dodatkowo informacja z poczty o wrzuceniu do skrzynki jest fizycznie niemożliwa. Urząd pocztowy to Warszawa Wola, poczytałem trochę opinii na googlu i średnia ocen to okolice 1.2 xd. Nie tylko mi zgubili paczkę według komentarzy. Co ciekawe to
@RotacjaDywergencji: Pamiętaj tylko, że do naczelnika piszemy pismo, nie ustnie. Ustnie to Cie może zbyć i po sprawie. Na pismo musi odpowiednio zareagować.

Z tą policją to j/w. To nie jest tak, że pójdziesz rzucisz tekst "listonosz ukradł" i oni całą komendę postawią na nogi. Bo w Twojej sytuacji przesyłka uważana jest za doręczoną. Dlatego musisz mieć jakaś przesłankę, żeby ktoś chciał działać. Np. sprawdzenie na komputerze czy listonosz był tego
@haosek: Dzięki za porady. Napiszę w takim razie pismo. Właściwie to wystarczyłoby mi cokolwiek co mógłbym wysłać chińczykom żeby ponownie wysłali mi paczkę bo miałem jakieś tam ubezpieczenie. Najgorzej tylko że nie wiem teraz czy czekać na tą paczkę czy zamawiać ponownie, bo jeszcze znajdzie się ta pierwsza paczka i co ja zrobię z dwoma ramami do drona
@RotacjaDywergencji: Jak masz ubezpieczenie to kombinuj w tym kierunku, bo zdaje się, że odszkodowanie to max 100 złotych(dla nadawcy) wg polskich przepisów odnośnie przesyłek global expres (wg polskiego regulaminu w przesyłce typu global expres może być zawartość do 100 złotych). A przy okazji spróbuj się dowiedzieć o co chodzi z tą paczką, bo to jednak niepokojące jeżeli okazałoby się, że przesyłka ma status doręczono a znikła (przydałoby się ustalić na jakim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haosek:
To przesyłka zagraniczna, tak wiec obowiązują przepisy kraju nadawcy oraz przepisy UPU i PRIME.
W polskiej ustawie Prawo pocztowe jest stwierdzenie, że w przypadku rozbieżności pomiędzy ustawa a przepisami międzynarodowymi obowiązują te drugie (co nie znaczy, że prawo międzynarodowe nie może odwoływać się do prawa krajowego).