Wpis z mikrobloga

@DerMirker: Teoretycznie jest opcja, że go jeszcze uruchomią po przestoju. Choć chyba tylko najwięksi optymiści w to wierzą. Z jednej strony smutno, bo to z huty tak naprawdę zrodziło się NH. Z drugiej - gdyby ogarnąć tereny po Mittalu, to mogłoby tam naprawdę być "nowe otwarcie" z innymi zakładami, może jakimiś centrami badawczymi... Tylko oczywiście musiałby się za to wziąć ktoś z głową. Doskonała infrastruktura już jest, może ktoś w końcu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumiorek: już to widzę, jak na końcu Krakowa zaczną się instalować firmy IT, a deweloperzy będą budować biurowce.

A R&D w Polsce nie istnieje. Jedyne co miasto zrobi, to posprzątanie przylasku rusieckiego i postawienie tam foodtracków
@staryhaliny: Jeśli cokolwiek, to zapewne niewiele. A już niemal pewien jestem, że nie w kategorii pyłów PM 2,5 i PM 10 - zważ, że często stacja na Bulwarowej (pod samą hutą) miała najlepsze wyniki w Krk. Jedyne co będzie na plus, to że nie będą od czasu do czasu robili "awarii" i "zrzutów", ale na przesadnie pozytywny srały efekt bym nie liczył.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: Jeśli cokolwiek, to zapewne niewiele. A już niemal pewien jestem, że nie w kategorii pyłów PM 2,5 i PM 10 - zważ, że często stacja na Bulwarowej (pod samą hutą) miała najlepsze wyniki w Krk. Jedyne co będzie na plus, to że nie będą od czasu do czasu robili "awarii" i "zrzutów", ale na przesadnie pozytywny srały efekt bym nie liczył.

@gumiorek: dorzuc do tego syf, który huta robi
@staryhaliny: Ale to tam siedzi już ze 40 (?) lat i właśnie z wcześniejszego okresu pochodzi największy syf. Tak czy tak wypadałoby ich zmusić do utylizacji, ale to jednak akcja jednorazowa, dzisiejsze filtry i dzisiejsza technologia nie mają już tak tragicznego wpływu na środowisko, więc taki zbiornik na nowo by nie powstał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gumiorek: ja też niestety wątpię żeby tam cokolwiek sensownego powstało, a powinno. Jedyna długofalowa szansa na rozwój miasta to przywrócenie małej i średniej nieuciążliwej produkcji. Huta nadaje się do tego idealnie