Wpis z mikrobloga

@xijnm: też z chęcią coś podpatrzę, bo zauważam, że ostatnio jestem w stanie się uczyć przez maksymalnie godzinę, później łapie za telefon albo wymyślam alternatywne zajęcie
próbowałaś uczyć się poza domem? mi jednak łatwiej nawet w jakichś kawiarniach, bibliotekach, kiedy nie otaczają mnie rzeczy, które znam, a które bardzo mnie rozpraszają
  • Odpowiedz
  • 0
@przypadkiem myślałam nad nauką poza domem, ale za każdym razem odpycha mnie od tego myśl, że trzeba tam dojechać i straci się przez to czas. Efektywniej uczysz się w bibliotece? Tzn. czy przez taką godzinę nauki w bibliotece uczysz się nieporównywalnie więcej, niż w domu?
  • Odpowiedz
@xijnm: tak zdecydowanie, to nawet nie musi być ciche miejsce, wystarczy kawiarnia na uczelni, gdzie każdy i tak siedzi przy książkach
zazwyczaj jak mam jakieś okienko, to siadam w takim miejscu i wykorzystuje w miarę czas
a jak mam jakieś niezmiernie nieciekawe wykłady, z których i tak nic nie rozumiem, to wyciągam notatki, wyłączam się i nie marnuje czasu na przymusowe słuchanie
czyli większość staram się robić na uczelni
  • Odpowiedz
@xijnm: pijesz, palisz? Coś trenujesz fizycznie? Czym się zajmujesz? Przeżywasz coś stresującego?
Polecam odstawienie używek i 1-1,5 godzinny trening, dla zdrowia i poprawy higieny psychicznej. I popraw dietę.
  • Odpowiedz
@xijnm: Treningi 3 razy w tygodniu. Podczas nauki puszczam sobie "Focus playlists" ze spotify i wiadomo facebook na komputerze wyłączony i tak samo powiadomienia na telefonie :)
  • Odpowiedz