Wpis z mikrobloga

Cześć mirki mireczki
Czy orientuje się ktoś jak mogę wymusić wydrukowanie niektórych elementów w skali szarości, a resztę w kolorze?

Może to zabrzmi głupio, ale chciałbym wydrukować w kolorze notatki napisane w Wordzie, a do niektórych obrazków nie trzeba marnować kolorów. Czarny tusz jakoś idzie, ale tylko jak jest gdzieś pełny czarny (jak widać na obrazku, czerń jest ciut przesunięta w prawo, szary idzie kolorem).
Próbowałem plików jpg w CMYK, RGB, i skali szarości, i nic z tego :v
Może to nie pomoże wiele w zaoszczędzeniu tuszu, ale chciałbym po prostu wiedzieć


#druk #drukarki
D.....a - Cześć mirki mireczki
Czy orientuje się ktoś jak mogę wymusić wydrukowanie ...

źródło: comment_UVdKAnO2gu1XlcoCoeipE26F7uPXyU8c.jpg

Pobierz
  • 7
@Dizaa: a no i po trzecie word nie jest programem drukarskim i niestety czarny tekst w nim jest kolorowo czarny. Pomóc może program do zamiany tego rich black do real black (100%K) (tak samo obrazki czarno białe zwykle wcale się nie składają tylko i wyłącznie z czarnego, czego winą jest kolorystyka RGB). Ogólnie nie wiem czy jest sens się w to bawić jeśli drukujesz tylko notatki. Jeśli jednak tak Ci na
@Dizaa: Program ten niestety kosztuje miliony, więc podsumowując dla zwykłego użytkownika najprościej przy drukowaniu pdfów powybierać sobie strony z samym tekstem i cz-b obrazkami i drukować je w skali szarości, a reszta w kolorze.
@Obscured: Ja zawsze optymalizuję obrazki (np. jpg eksportuję w odcieniach szarości, png traktuję pnggauntletem i często wychodzą mi 4/8 bit) i dlatego dziwię się, czemu drukarka tak reaguje. Zapomniałem dodać, że ze sterownikiem wgrał mi się w opcjach jakiś inny profil kolorów, może to jest temu winne.
Ale dziękuję i tak, popatrzę w wolnym czasie