Wpis z mikrobloga

@BidAsk_bet: Fajnie ! Tylko tak dalej ! Tutaj masz/macie wpisy na wykopie na temat 3 platform na ktorych obecnie inwestuje. Zapraszam do dyskusji. W najblizszej przyszlosci powstanie polska grupa inwestycyjno/dyskusyjna na temat P2P, jesli ktos jest zainteresowany zapraszam na priv

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie Mintos
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: Czytam na bieżąco, dużo ciekawych informacji. Ja podchodzę krytycznie do takich inwestycji, i jakby podane platformy byłyby notowane na giełdach to pokusiłbym się nawet o hedgowanie wszelakiego ryzyka. Niestety ale to płytki rynek.
  • Odpowiedz
@BidAsk_bet: w grupie inwestycyjnej w pewien sposob przeswietlamy takie firmy. Jak to wyglada ? Sprawdzenie historii firmy w bazach rzadowych. Proba kontaktu z firma i zapytanie o uslugi/oferty. Jest to jakas wstepna analiza i wg mnie ryzyko nie jest bardzo duze. Oczywiscie dywesyfikacja to podstawa, ale podchodzac do tego z glowa mozna dobrze na tym wyjsc jednoczesnie ograniczajac ryzyko. Wezmy na przyklad envestio. Nie bylo ani jednej pozyczki z opoznieniem lub
  • Odpowiedz
@BidAsk_bet: pochwalam inicjatywę i chęć dzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Postaraj się jednak przeczytać tekst jeszcze raz po napisaniu zanim dodasz go na stronę. Pierwsze zdanie i już pierwszy byk („zacząłem przyglądać się inwestycjOM”). Kilka innych baboli w dalszej części tekstu też się znalazło. Jeśli chcesz przyciągnąć czytelników warto zadbać o dobre zredagowanie tekstu, może jakaś koleżanka humanistka dołoży swoje dwa grosze i spędzi pięć minut na ogarnięciu składni?
  • Odpowiedz
@Akke: @wooster:
Niepotrzebnie użyłem cudzysłów bo rzeczywiście wygląda teraz tak, jakbym cytował z poprawną pisownią :) pierwotnie było napisane „przyglądam się inwestycją”, autor poprawił błąd w artykule
  • Odpowiedz
@pahamakaa: ja sie nie zgadzam.

Juz kiedys pisalem - ryzyko na mintos najlatwiej porownac do ryzyka w obligacje korporacyjne, moze minimalnie wyzej bo istnieje jakies tam minimalne ryzyko, ze mintos upadnie.

I na mintos i na rynku catalyst inwestujemy tak naprawde w firmy i najwiekszym (praktycznie jedynym) zagrozeniem jest iz taka firma oglosi upadlosc.

Teraz troche statystyk:
w samym 2016 na rodzimym rynku catalyst padlo (bodajze pisze z pamieci) 8 firm
  • Odpowiedz
@Sajmekf: Tak, w przyszłości jeśli ktokolwiek będzie czytał mojego bloga będę musiał poszukać osoby do korekty tekstu.

@pahamakaa: Jest to na pewno większe ryzyko niż lokata bankowa. Porównuję je do obligacji high-yield, gdyż tak szacuję to ryzyko. Na pewno warto wrzucić jakiś % portfela jako dywersyfikacja oraz po części nauka inwestycji alternatywnych jednak sądzę że wrzucanie 100% kapitału to przesada. Lecz to tylko moja prywatna opinia.

@shaki24: Z całym
  • Odpowiedz