Wpis z mikrobloga

Tak rozkłada się wykorzystanie amunicji przez #lotnictwo w konflikcie asymetrycznym. Nie licząc ataku rakietowego na Syrię, gdzie wykorzystano Storm Shadow, RAF użyło:

- 8 bomb lotniczych o wagomiarze 2000 funtów
- 47 bomb lotniczych o wagomiarze 1000 funtów
- 2883 bomb lotniczych o wagomiarze 500 funtów
- 1273 przeciwpancernych pocisków kierowanych

#wojsko #militaria #militaryboners #ciekawostki #samoloty #aircraftboners #syria
piotr-zbies - Tak rozkłada się wykorzystanie amunicji przez #lotnictwo w konflikcie a...

źródło: comment_Oxg2j4J5Bxpd6qPcTR9u4aD9GLx8ijnL.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
Ile koncern zbrojeniowy zarobi "na czysto"? 5%? Reszta idzie w rynek, do dostawców, w podatki, pensje etc


@pomidorowymichal1: koncerny zbrojeniowe zarabiają bardzo dużo, zwłaszcza że zamówienia wynoszą wiele miliardów, zwłaszcza w USA.
  • Odpowiedz
To tak jak bys mial 312 mln zł sprzedaży na 6 lat, 7% dochodu netto to wychodzi 3,64 mln zł rocznie. Pff tez mi biznes. Od dywidendy placisz 19% podatku wiec dla "udzialowca" masz niecale 3mln pln czy tam funtów (nazwijmy to "kredytów")


@pomidorowymichal1: twierdzisz, że to jedyne zamówienia brytyjskiej armii przez ten czas?

Nie wiem, co ty chcesz udowodnić.

Ze firmy zbrojeniowe nie zarabiają na wojnie o zbrojeniach? Jeśli nie
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: Ale jakim konflikcie asymetrycznym? To tak jakby napisać, że tabela się tyczy uzbrojenia wykorzystanego w wojnie. Brakuje najważniejszego: Jakiej #!$%@? wojnie? Fajnie jakby w opisie poza datą w tabeli napisać jaki to konflikt. Bo ja się domyślam, 95% ludzi z tagu syria zapewne też, jednak są tacy co nie załapią o co chodzi. Dane ciekawe i ładnie pokazują, że nas #!$%@? nie stać na takie zabawy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz