Wpis z mikrobloga

@lukasz12356 Tradycja, konserwatyzm zawsze przegrywały i przegrywać będą, bo podstawy konserwatyzmu i tradycji jest zachowanie takiego samego kształtu rzeczywistości nie pozwalając na zmiany, przegrywały dlatego, że zmiany, postęp, nauka i indywidualizm były potężniejsze, zawsze spotykały się z oporem ze strony tradycji, tak jak ten legionista z obrazka i zawsze przegrywał i przegrywać będzie, bo gdyby tradycja wygrywała z postępem i nauką to do dzisiaj żylibyśmy w jaskiniach co ma swoje również
  • Odpowiedz
No tak, żołnierz trzymający tarcze i miecz to typowe przedstawienie ofiary.


@ImInLoveWithTheCoco: Żołnierz to tylko urojenia o swoim heroizmie. Prawdziwym sensem tego obrazka jest przedstawienie modernizmu jako jakiegoś straszliwego demona, który atakuje biednego konserwatystę.
Czyli robienie z siebie ofiary wroga, którego konserwy same wymyśliły.
  • Odpowiedz
@lukasz12356: Tak jak się spodziewałeś, odwróciłeś ten argument, ale to nie działa w ten sposób. Co do zasady to prawica widzi ciągle zagrożenia, degenerację i czuje potrzebę walki o swoje wartości. Lewica nie widzi problemu w degeneracji, każdy może sobie żyć jak chce, ale też nie daje ci to poczucia wartości i spełnienia.
  • Odpowiedz
Usunąłeś swój wpis oraz ripostę @szary_obcy która rozłożyła cię na łopatki, dodatkowo usuwasz moje wpisy zwracające uwagę na takie zagrywki usuwania niewygodnych komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz to mogę zrobić osobny wpis w którym zwrócę uwagę na Twoje zagrywki i tego wpisu już nie usuniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W praktyce to "Tradition" to sfrustrowani młodzi i biedni ludzie, którzy muszą się czymś dowartościować. ¯_(ツ)_/¯


@szary_obcy: Tradycja - odwalaj jakiś szajs, który w większości przypadków nie ma nawet sensu, tylko dlatego, że twój stary, twój dziadek, pradziadek itd, tak postępowali xD
  • Odpowiedz
  • 1
@ImInLoveWithTheCoco moze w tym ze jego zabawy w alchemie mogły sie skończyć na stosie. Oczywiscie na dzisiejsze czasy bylby dewotem, ale jak widać nie przeszkadzało mu to sie bawić w różne eksperymenty. Zeitgeist i tyle.
  • Odpowiedz
@szary_obcy: Był, przed 1945. Urojeniem jest ta chwilowa epoka degeneracji ktora dla ciebie jest calym swiatem, ale spokojnie, jeszcze sie zderzysz z rzeczywistoscia, bedzie bardzo bardzo bolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 26
@lukasz12356 lekcje odrobione? Bo nie wierzę że masz więcej niz 20 lat xD

Wiem to po tym, że też kiedyś głęboko wierzylem w bajeczki jakimi karmiło mnie otoczenie. Bajeczki o honorze, sprawiedliwosci, roli tradycji. Zastanowil mnie fakt, że najczęściej mówili to ludzie którzy na tym korzystali, a powtarzali młodzi, którzy byli dymani w imię tradycji. Cale szczęście z tego wyroslem.
  • Odpowiedz