Wpis z mikrobloga

Ojcu jakimś cudem wcisnął się i zablokował przycisk home w iphone 8. Nie reaguje na dotyk i po restarcie jest informacja o tym, że nie działa. Telefon rozładowuje się aktualnie w ciągu 3 godzin. Da się go używać tylko z assistive touch i wirtualnym przyciskiem home.

Dwa miesiące temu telefon miał wymieniany cały przedni panel z powodu niedziałającego głośnika. Czy w serwisie wymieniają ten przycisk podczas wymiany ekranu czy stary jest przerzucany? Mogli go źle zamontować? W czwartek ojciec się wybiera do idream z reklamacją dlatego pytam. #apple #iphone #serwisgsm

  • 20
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebool12: tak jak wyżej. Różne są przyczyny. Jeśli po wymianie
działał jakis czas a teraz wpadł do środka to pewnie nie dokrecone były śrubki i w momencie jak wpadł uszkodziła się taśma. Tyle dobrze, że da się to naprawić.

Jak chciałbyś więcej info to pisz priv
@definitelynotme: telefon jest jeszcze na gwarancji - oni są w ogóle w stanie coś z tym zrobić? Odpłatnie/nieodpłatnie. Póki co wstrzymuje się z nieautoryzowanym serwisem, ale chętnie bym przeczytał na pw co masz na myśli pisząc o naprawie uszkodzonej taśmy.
@Cabajo: przerzucaja stary bo jest on dozywotnio sparowany z plyta glowna

podejrzewam, ze dali dupy przy montazu i z czasem uszkodzila ci sie tasma albo cos


@sebool12:
nie dożywotnio tylko do czasu autoryzowanej naprawy

@Cabajo: pewnie przycisk robi sie cieply, ciezko wyczuc laikowi palcem, predzej przykladajac do ust. Ja obstawiam kondensacje, nie szczelny telefon czyli zalanie.
nie został zalany, po prostu jest teraz krzywo wciśnięty i zablokowany


@Cabajo: powiedz ojcu zeby telefonem nie rzucał i zapomnij o gwarancji bo uszkodzen mechanicznych to nie obejmuje ;) moze jednak idream cos poradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jasonfly: Tak obstawiam. U mnie w ip 6s, w którym po gwarancji wymieniałem baterię odkryłem co od początku latało w środku - była to właśnie jedna ze śrubek trzymających przycisk home. może i w tym przypadku była za słabo dokręcona w seriwisie ¯\_(ツ)_/¯
@Pan_Slon: kwestia tego, że to serwis ostatnio grzebał w telefonie i podmieniał przycisk do nowego ekranu. Coś mogło wtedy pójść nie tak jak trzeba. Zobaczymy co powiedzą,
@Cabajo: w 7/8 przycisk nie moze "wpasc" do srodka bo fizczynie montuje sie go od zewnatrz i klinuje się na szkle ekranu, nawet jak tej blaszki nie bedzie to sam z siebie nie wpadnie do srodka, jak wypadnie srubka to też nie wpadnie, nawet sie nie przekreci. ktos cos kreci, ciekawi mnie kto ;)
@Pan_Slon: Zobaczymy co powie serwis. Tak jak pisałeś wcześniej pewnie stwierdzą uszkodzenie mechaniczne i tyle. Kwestia tego czy podejmą się wymiany na nowy home i za ile XD