Wpis z mikrobloga

@Gawith_Apricot: no właśnie, czas gra tutaj rolę.
Ciężko mi stwierdzić - w ostatnich dniach kilkukrotnie crashowała przy grach (zero artefaktów, po prostu czarny ekran i brak sygnału na monitor) - dziś po 2-3 podobnych przypadkach wyłączyło zasilanie na komputerze. Nie uruchamia się z podpiętą kartą - jak tylko odepnę zasilanie na karcie komputer bootuje na zintegrowanej i wszystko działa.
@Gawith_Apricot: miałem bardzo podobną sytuacje, to chyba była jeszcze karta ATI Radeon 9600 PRO czy coś takiego, komputer z nią w ogóle nie wstawał... karta nie była spalona, zasilacz nie wyrabiał - po wymianie śmigało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miastowu: A jaki zasilacz i ile ma lat? Elektronika to nie mechanika, że najpierw stuka czy puka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma reguły czy coś będzie padało tygodniami czy walnie na strzał. A tki gtx co masz to potrafi sobie prądu zjeść.
@miastowu: Teoretycznie nie dużo i powinien hulać dalej, ale żywotność tez zależy od eksploatacji, godzin, obciążenia a prxedeeszustkom czy był czyszczony regularnie i się nie przegrzewał. Mało osób pamięta żeby rozkręcić i usunąć kurz w środku. U mnie najdłużej wytrzymał 8 lat i jeszcze ponad dwa był u znajomego w kompie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Karta na innym zasilaczu również powoduje brak włączenia komputera.
Dla świętego spokoju zakupię nowy zasilacz, tym bardziej że nie mam jak go zdiagnozować.