Wpis z mikrobloga

#biegajzwykopem

Wczoraj biegałem, czasy i odległość są słabe ale ja nie o tym. Czy powinienem zrobić sobie dzień odpoczynku jeśli nie mam żadnych zakwasów? Nie czuje żadnego zmęczenia i uważam, że spokojnie dam dziś radę przebiec taki sam dystans ale osoba z którą wczoraj biegałem podesłała mi plan treningowy w którym doradzają dzień odpoczynku, jakie jest wasze zdanie?
  • 3
@jesper: Czytając na tej stronie można się dowiedziec, że te dni przerwy są propozycjami. Zaleca się przerwę. U Ciebie może to być 24h, a nie na 48. Przerwa jest, jak wytrzymujesz, to biegaj.
@jesper: Mięśnie i stawy potrzebują czasu na regenerację więc lepiej zrobić ten dzień przerwy niż później miesiąc z powodu kontuzji. Później można biegać częściej ale jak zaczynasz to lepiej nie przesadzać :)
@jesper: Jak biegałem codziennie to na dłuższą metę kończyło się źle. Albo kontuzja, albo ogólny spadek formy. Teraz biegam co drugi dzień, ale w dni wolne od biegania robię ćwiczenia siłowe w domu (pompki, podciąganie, coś na brzuch etc.) + niedziela jako dzień na ogólną regenerację i jest ok.