Wpis z mikrobloga

skończyłem robić tył auta. bocznych czujników nie zamontowałem jeszcze bo pierw zamontuje ledy które będą sygnalizować kierunki, hamulce i cofanie. dopiero jutro je zakupie. w komentarzu filmik pokazujący wszystkie zaprojektowane elementy. etap projektowania i drukowania raczej uważam za zamknięty i będę brał się za podłączanie wszystkiego do kupy co pewnie z tydzień mi zajmie

#malinoweauto

#druk3d #elektronika #majsterkowanie #lego #arduino #diy #chwalesie
mapache - skończyłem robić tył auta. bocznych czujników nie zamontowałem jeszcze bo p...

źródło: comment_qEUc9Y13UTigDQHIpEQc5ugO92fKsG9z.jpg

Pobierz
  • 14
@mapache: Ciekawi mnie jakie to będzie miało możliwości. Kiedyś z Lego skleciłem coś pseduosamodzielnego na bazie Boost. Niewiele możliwości, bo czujników i wejść jest mało i przy kodowaniu też nie ma zbyt wielu opcji. Do tego sterowanie jest niezbyt precyzyjne.
. Do tego sterowanie jest niezbyt precyzyjne.


@Polanin: Ja w zasadzie tym się najbardziej rozczarowałem przy robieniu "inteligentnego" autka z lego. Układ kierowniczy z dobrego auta rc i maksymalne kasowanie luzów.
@bi-tek: To nawet nie chodziło o luzy, ale o możliwość sterowania silnikiem. Niby możesz go obrócić o określony kąt, ale dokładność to właściwie ćwierć-pół obrotu.
@Polanin: To niby nożna zrealizować poprzez servo - ja zrobiłem tak ze do zębatki liniowej podpiąłem servo i tka sterowalem. Niby ok ale na mechanizmie luzy ze szkoda gadać i koło prosto ustawione potrafiło znosić.
@bi-tek: Serwo mam, ale nie o to chodzi. W aplikacji do Boosta można sterować podając położenie do jakiego ma się obrócić silnik tyle, że to nie działa jak powinno. Można nawet zrobić na odwrót i użyć czujnika jako czujnika. Zrobiłem coś w rodzaju czułków, które obracały silnik jak na coś trafiły. Niby działało, ale nie było jak nimi wrócić do poprzedniej pozycji.