Wpis z mikrobloga

@taktoto: Ale ja chce wystawić ofertę tak jak było kiedyś rozumiesz? Prowizja na telefony wychodziła przy 500zł około 25zł a teraz mam zapłacić im 50zł za to że telefon sprzedam. Poza tym oferta tylko widnieje na allegro ale znajduje się na portalu Allegro Lokalnie. Ja chcę wystawić tylko na Allegro.
@taktoto: Jeśli dam większą prowizję to telefon podrożeje i go nie sprzedam tak szybko jakbym chciał. Czyli jak ktoś ma konto zarejestrowane na firmę zapłaci 2x mniej niż ja za prowizję więc będzie miał lepszą cenę.

Reasumując To ja muszę zapłacić za prowizję z własnej kieszeni jeśli chcę mieć zaporową cenę (najniższą)
@Pietrii Ale ten co ma firmę, to płaci też podatki, ponosi ryzyko ewentualnego zwrotu więc to co odprowadza do serwisu, to nie jest jedyny koszt, który wpływa na cenę.
@taktoto: Za produkt płaci podatek kupujący chyba. Ja też często płaciłem za wysyłkę przy zwrocie towaru kupując w firmie, ja też traciłem czas ale co jego firma ma wspólnego z allegro...
@Pietrii Nie ma sensu porównywać się do firm a prywatni jadą na tym samym wózku co ty.
Na upartego możesz wystawić na darmowym ogłoszeniu lub na olx. Wszyscy prywatni jadą teraz na jednym wózku. Dla mnie, jako kupującego to lepiej, bo cenię sobie swoje prawo konsumenta a wcześniej trzeba było się wczytywać
@Pietrii: Źle się wyraziłem, wg Twojego rozumowania to kupujący zapłaci podatek do Allegro, Ty już swój raz zapłaciłeś i nigdy więcej go nie zapłacisz, bo wszelkie koszty zawsze pokrywa kupujący.