Wpis z mikrobloga

Graficzne świry, macie może sprawdzonego pirata adobe 2020 (illustrator, lightroom, after effects)? Photoshopa już mam, reszta to jakieś wirusy i scamy.
Nie hejtujcie, nie zarabiam na grafice więc nie kupuje na ten moment tych programów :D
#grafika
  • 22
  • Odpowiedz
Nie hejtujcie, nie zarabiam na grafice więc nie kupuje na ten moment tych programów :D


@G123: Chyba ukradnę sobie jakąś Teslę - w końcu nie planuję zarobkowo przewozić ludzi.
  • Odpowiedz
@G123: Poważnie przemyśl Affinity Designer i Photo. Odpowiednio to takie nowsze (bo nieobciążone już dekadami ewolucji) interfejsy realizujące podobne cele jak Illustrator i Photoshop. Jak trafisz promkę to masz obie apki w zestawie za 300zł
....a Adobe kuj w oko za te ceny. To jest OK ale nie dla Polaków. 70-99 zł gdyby było na miesiac za cały pakiet to spoko.
  • Odpowiedz
@Logytaze Affinity bo interfejs jest znacznie przyjaźniejszy, jak wspomniałem dzięki temu że to względnie młoda forma to nie jest obciążona rozwiązaniami w interfejsie jak Adobe które ciągnie pakiet od 20-30 lat (choć wiadomo że np Photoshop był osobna firma itp.)

W Affinity zrobisz to samo, często przystępniej. Jeśli się uczysz dopiero to tym bardziej polecam. Jedyna zaletą Illustratora to to że po prostu jak chcę szybko coś zrobić to wiem co i
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Przekonałeś mnie. Czekam na Black Friday to może jakaś fajna obniżka będzie i kupuję. Ceny produktów Adobe są dla mnie nie do przeskoczenia, a staram się działać legalnie.
  • Odpowiedz
@Logytaze: Skoro bardziej zaczynasz niż np jesteś obciążony doświadczeniem w środowisku Adobe (przyzwyczajenia, nawyki, schematy, już znajomość narzędzi) to tym bardziej skacz od razu w Affinity.

Ja się staram w nim realizować już nie tylko własne projekty ale i klientów - dawniej się rozczulałem że trzeba im wydać plik źródłowy a więć najlepiej PSD/AI bo taki standard ale jak widzę że nikt tego nie praktykuje to i ja się nie muszę
  • Odpowiedz
@caribbean: Projektuję sporo ale czy nazwałbym się pełnoprawnym grafikiem to nie wiem bo np nie jestem rysownikiem choć nawet mnie to nie kręci - wolę pracę na wektorach a to pozwala nawet i tworzyć postaci, obiekty eleganckie bez bycia 'naturalnym' rysownikiem :)

W Premiere i AE sporo działałem, chciałbym do tego wrócić. Póki co są wyznacznikiem a więcej hejtu o dziwo zbiera reszta branży. Wg mnie bulwa jeśli nie ma presji
  • Odpowiedz
@Saeglopur: o, a co robisz jeśli można spytać? Np. takie coś? takie coś? Czyli krótko mówiąc przez większość czasu pracujesz na krzywych? ;) Dokładnie ceny adobe to już kosmos! Ja rozumiem jak ktoś zarabia w euro - ale w przeliczniku x4, to już się troche niewesoło robi. Mogę walić do Ciebie z pytaniami jak mam coś odnośnie branży itp.? Też grafik here ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kocham_jeze: Nie, ale robię w tym samym stylu, mam np. dragonite'a, evee ;d i zamierzam na mirko napisać o motywacje że jak będzie ileś tam plusów to wylosuje z 20 osób i porobie. To będę miał nacisk na naukę ;dd
  • Odpowiedz