Wpis z mikrobloga

Jak porownacie pod wzgledem jazdy, prowadzenia, komfortu, kosztow utrzymania E36 do E46?

Ceny sa wzglednie podobne... a E46 jednak jest o generację nowsza. Z drugiej strony E36 bardziej mi sie podoba. Interesuje mnie nadwozie coupe

Jakie silniki sa polecane w tych modelach, co z dieselami? #bmw #bmwboners #motoryzacja

Na wydanie mialbym ok 20-30k, lepiej 20

Wolam eksperta @sorek
  • 24
@ROZPEIRDOL9001: kupiłem za 13 sedana na gwincie, camberach i szerokich kołach. Trochę podłubać musiałem bo mechanicznie zaniedbany trochę był. Z papierami i ubezpieczeniem wyszedł mnie może ze 16tyś. Aktualnie nie jeździ bo miałem wypadek. Ale już nie długo! Wiadomo ogólnie blacharsko najlepszy nie był ani w środku idealny ale trzeba się z tym liczyć kupując 30 letnie auto
@ROZPEIRDOL9001: E36 to złoty środek między "nowoczesnym" E46 a starymi dobrymi BMW w stylu E30.

E36 jest lekkie, nie jest tak powyciszane i pobajerowane jak E46 i osobiście - w środku E36 czuję się dużo lepiej mimo iż wygląda dość "staro" to uwielbiam mocno scentralizowane kokpity.

Prowadzenie bez porównania, E46 jest ociężałe i średnio się nim jeździ (nie licząc M3 ale to zupełnie inny samochód).

Generalnie E36 to świetne auto, bardzo
@ROZPEIRDOL9001: ze wszystkich BMW z "e" w oznaczeniu e36 wygląda ogólnie jak wszystko co najgorsze, najobrzydliwsze i najmniej moralne.

Co do serii 3 to E21 i E30 były wtedy modne i nie wiem czy to Fiat inspirował się BMW czy BMW Fiatem. E36 z profilu to... no ładne to ono nie jest jako całość, tam nic do siebie nie pasuje, to nie jest spójne.