Wpis z mikrobloga

Mam wybrać dla mamy suszarkę elektryczną. Czy któraś z Was już długo używa, co dobrze się sprawuje? Po przeszperniu wypoku, opini na ceneo i allegro, rozwiewam takie modele Electrolux:
1. EW8H359SP - 2700 zł, 9 kg ładowności
2. EW8H458BP - 2400 zł, 8 kg ładowności
3. EW8H358SP - 2500 zł, 8 kg ładowności #agd #suszarka #dom #pranie #rozowepaski
  • 19
@kiedys: Electroluxa ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli znasz się minimalnie na elektronice i DIY. Mam 10 letnią suszarkę i dwa razy już ją uratowałem kosztem 15 zł i dwoma popołudniami na odkrywanie co jej się stało
Pierwszy raz padła po 6 latach
@lukaschels: zrezygnowałam z Electroluxa całkiem; niska półka = za dużo marketingu. Kupiłam Boscha WTW876E0PL przez samoczyszczący kondensator, ale zastanawiałam się jeszcze nad wersją z wężem odpływowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedys: ja wybrałem luxa po przeczytaniu instrukcji obsługi obu pralek, bo w sumie tylko tam jest jakieś porównanie. Parametrami Twój Bosch i wybrany lux są tożsame a jest 1000 zł drożdży. Do tego jest 5 lat gwarancji więc uznalem że nie warto przepłacać.
Po obejrzeniu na niemieckim yt jak wygląda samoczyszczacy kondensator o dwóch latach uznałem że wolę sam go czyścić. I pewnie Ty też będziesz musiała po jakimś czasie
@lukaschels: Wyjdzie w praniu tzn. w szuszeniu jak to będzie :P Narazie jest wyższy level w życiu jak wyciągam suche, mięciutkie, cieplutkie ubrania z "pralki" tzn. z szuszarki :))) To tak jak przeskok na zmywarkę albo na szczoteczkę elektryczną :D Mnie też już wkurzało z tym wybierem produktu, bo na rynku jest tego mase, a np model rozni sie kolorem drzwiczek albo jednym programem mniej. Jeszcze musze wysłać zdjęcie tej suszarki
@klema świetna sprawa, wyciągasz cieplutko-mięciutkie ubrania tylko musisz je sortować na gatunek materiału. Jeśli Ci się nie chce to opcja mix (ja tak robię i jest idealo).
Choć jak dałam raz prześcieradło i koc na opcję szybką 45min to lekko wilgotne jeszcze było.
Każde suszenie więc powinno mieć długie cykle 1:30 to mix.

A dodatkowo bardzo przyjemna zaletą jest dźwięk. Jak włączasz suszarkę to tak jakbyś odpalał jakąś kapsułę teleportacyjną - uwielbiam
@kiedys: Pytam bo właśnie jak wspomniałem myślę o Boshu. A dokładnie o tym https://www.ceneo.pl/83616934. Jest trochę tańszy, ale ma bardzo podobne parametry. Nie można znaleźć rzetelnych testów, więc pozostało pytanie. Ktoś pisał o boshach, że często przesadnie grzeją, psują się, ale to może przypadek egzemplarza. Tutaj ten ma dobre opinie, ale to strona producenta. Nie spodziewam się nic innego.
@klema: nie znam się na paramterach technicznch, ale główną cechą wyboru było samoczyszczenie kondensatora. Chciałam też mieć odpływ wody z węża, ale nie było hybrydy. Raz na jakiśb czas trzeba czyścić filtr z kłaczków, paprochów, fafkulców itp. Myślę, że po 1,5 rocznym uzytkowaniu to zbyt mały czas na pojawienie się usterki. Jak narazie maszyna jest bezproblemowa. Kupowałam z oficjalnej strony boscha, za 3,5k zł, wtedy była jakaś promocja, że jak zarejestrujesz