Wpis z mikrobloga

Pytanie dla ludzi o normalnych poglądach aka akceptujących związki par homoseksualnych.

Czy zdarza wam sie ulegać czemuś co nazywam "miękka homofobią" tzn. rozumiecie i popieracie walkę o równe prawa lgbt, ale na widok jakiegoś zdjęcia np. całującej sie pary gejów oddczuwacie dyskomfort psychiczny, lub nawet obrzydzenie?

Zastanawiam się jak częste jest to zjawisko.
#neuropa #lgbt
  • 12
@dzejro: mam wyrąbane na jakieś związki homo, chcą być razem to niech sobie robią to w domu. Walka o jakąś akceptację to głupota popaprańców.
Zdjęć całujących się gejów sobie nie życzę, tak budzi we mnie to lekkie obrzydzenie, więc nie oglądam takich zdjęć, mam to ogólnie gdzieś. Niech sobie robią jakieś śluby, co im się tam podoba. Ludzie są tolerancyjnie, ale próba na siłę wciśnięcia, że to wszystko jest normalne powoduje
@dzejro: zasadniczo nie, ale mieszkałem jakiś czas temu z parą gejów - byli irytujący, czasami dźwięki, jakie wydawali, były nieznośne ( _) ale staram się być istotą racjonalną i nie ekstrapoluję moich doświadczeń na całą grupę społeczną
@dzejro: a jeśli zdarzy Ci się zobaczyć parę meneli (przypadek skrajny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) którzy akurat są w nastroju do amorów, tzn. że będąc heterykiem, nagle doznajesz "miękkiej heterofobii"? To, że akceptujesz, by każdy miał swoje życie i robił co mu się podoba, nie krzywdząc innych, to jeszcze nie znaczy, że musi Ci się to jakoś podobać.
@koroluk: jednak obrzydzenie seksem staruszków wynika z czegoś innego. Na starość ludzie są brzydcy, tak jak i zdeformowani ludzie - podobna sytuacja. Obrzydzenie wynika z ich wyglądu.
Natomiast obrzydzenia na widok całusa dwóch gejów, zakładając przy tym, że sami w sobie to przecietnie wyglądający mężczyźni, ma inne podłoże. Więc argument o gerontofobi do mnie nie trafia.
Taki sam facet całujący łaskę jest juz dla tej samej osoby normalny i nie wywołuje
@dzejro: przecież to nie jest homofobia. Jak byś widział kumpla całującego się z dziewczyną to stanąłbyś obok i krzyczał "no zarycz no" ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to niewinny całunek w policzek czy nawet w usta Cię nie powinien obrzydzać, ale już takie seksualne to naturalne, że jak nie jesteś homo- to ci się to nie podoba.
@dzejro: nie zgadzam się, to skrajne przedstawienie sprawy, ale ma unaocznić co mam na myśli. Chodzi mi o to, że kwestia estetyki to kwestia prywatna. Moim zdaniem nie można nazwać kogoś homofobem, nawet lekkim, jeśli np. nie podoba mu się coś co widzi, ale jednocześnie nie ma ochoty tego przekopać.

A kolejna rzecz - to nie jest homofobia, jak jedne lesbijki/geje/trans się całują i Ci się to nawet podoba, a inni