Wpis z mikrobloga

@mimowolnie nikt ci na to pytanie nie odpiwie prócz przedstawiciela firmy, który ma dostać prowizje od sprzedaży. Te prawie 10kW to moc maksymalna, której nie uzyskasz zimą ani w pochmurne dni latem. Wydajność paneli spada od ptasiego gówna więc trzeba to też czyścić. Byłem na szkoleniu z tego, miałem montować ale dostałem kure znoszącą złote jaja i temat fotowoltaiki odpuściłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mimowolnie: się z 8kw starczyłoby pod pompie ciepła. Na czysty prąd to z 15kW trzeba przynajmniej. Dużo zależy od rejonu Polski i bryly budynku, o ociepleniu dachu nie wspomniałeś jakie. Z takimi danymi jak podaje to można się pomylić o 40%
Generalnie FV jest fajne, ale opieranie całego bilansu grzania na tym jest nieco śliskie. Musisz wziąć pod uwagę:
- gro prądu wyprodukujesz poza sezonem grzewczym, więc przy obecnych przepisach większość tego prądu odbierzesz z 20% potrąceniem (też słyszałem, że są plany by to zlikwidować, ale na razie to wciąż tylko plany). Zasadniczo oznacza to, że musisz powiększyć instalację, a więc wskoczysz w 30% potrącenia, czyli jeszcze większa instalacja
- musisz też zdać
@mimowolnie: Przede wszystkim trzeba by wszystkie dane do zapotrzebowania na energię cieplną. Powierzchnia, ilość okien, izolacja, ilość kondygnacji, ilość i powierzchnia łazienek (wyższa temperatura). Skąd będzie pochodzić c.w.u. Wyślij projekt, to w wolnej chwili tak mniej więcej sprawdzę (kiedyś się zrobiło uprawnienia do audytów energetycznych, ale aktywnie nie korzystam :/)