Wpis z mikrobloga

pracujesz z Polski czy z Czech?

@uketrab: Pracuje skąd chce, to jest praca zdalna :) Na razie z Gdańska, ale w planach jest wynajęcie mieszkania na południu Europy na 3-6 miesięcy.

a gdzie znalazłeś ogłoszenie?

@uketrab: Ogłoszenie wziąłem z https://www.flexjobs.com/ . Portal z ogłoszenia ofert zdalnych. Kumpel wykupił u nich abonament na rok (bez abonametu nie można zobaczyć skąd jest ogłoszenie). Kumpel tam nie znalazł dla siebie pracy, ale udostępnił
daily standupy są?

@netxman: Nie wiem, zaczynam za tydzień.

wiecej jak 30k ?

@reroute: Po pierwsze o kasie publicznie nie gadam, po drugie to nie. Mam zaległości z zakresu DevOps i wygląda na to, że będę mógł je tutaj nadrobić, a bez tej wiedzy to takich stawek nie mogę na razie krzyczeć ;)

Tez mam takie marzenia

@iluzorycznyMomentAbstrakcji: Powodzenia!
Avast?

@olrajt: Nie. Podpowiem, że nie znałem tej firmy wcześniej, nie jest to jakoś rozpoznawalna marka, ale zarabiają na siebie.

Powiesz coś więcej o samej rekrutacji?

@olrajt: Rekrutacja składała się z rozmowy technicznej, z managerem i lokalnym programistą (tak firma międzynarodowa, ludzie są z całego świata i nawet wylosowałem sytuacje iż jeden z ich programistów mieszka w tym samym mieście co ja).
Rozmowa techniczna ogółem była dość lekka, gdyż spełniałem
A jak doszedłeś do tego poziomu? Z czystej ciekawości.


@PiersiowkaPelnaZiol: Około 10 lat doświadczenia (strikte admińskiego nie liczę wcześniejszych doświadczeń sieciowych i programistycznych) i częste zmiany pracy, aby zdobyć jak najwięcej expa. W tym czasie byłem w 8 firmach z czego czasem w dwóch na raz pracując na półtora etatu. Takie podejście dało mi dużo doświadczenia, ale i tak nie wystarczająco bo mam zaległości w typowo DevOps-owych narzędziach. Wadą tego podejścia