Wpis z mikrobloga

PORADNIK WYPOŻYCZANIA SAMOCHODÓW CZ. 2.
Czołem,

TL;DR:


Kontynuacja mojego poprzedniego wpisu na temat wypożyczalni samochodów:
https://www.wykop.pl/wpis/38599491/najtansze-wypozyczanie-auta-jakie-kiedykolwiek-wid/

Najpierw 2 złe wiadomości. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
1. promocja (30$) się skończyła. Nadal jednak są jakieś kupony 8% dla nowych a w apce mobilnej kupony (max 10%) i podwójne punkty lojalnościowe. Apkę mobilną niestety trzeba ściągnąć z zewnętrznych źródeł (APK Mirror) ponieważ nie jest dostępna w Polskim Google Play.
2. iCarhireinsurance nie sprzedaje już polis Polakom. Na szczęście jest jeszcze Worldwide Insure (warunki ma nieco gorsze ale nadal można wytargać 10% cashbacku)

Rzeczy, o które często pytaliście:

1. Depozyt - Jest to tylko blokada a nie obciążenie więc przewalutowanie Wam nie grozi. Po zwrocie samochodu zwalniają blokadę w przeciągu kilku dni. Wypożyczalnie zastrzegają jednak że przy wypożyczeniach powyżej 14 dni mogą dokonać transakcji ponieważ nie mogą tak długo trzymać blokady na Twojej karcie (wtedy już przewalutowanie i ewentualne prowizje zadziałają). Zazwyczaj biorę auta na 14 dni i zawsze to była blokada, nigdy obciążenie.
2. Płatność online - jeśli wybierzemy ofertę płatną z góry to możemy użyć karty walutowej (np. Revolut). Karta kredytowa będzie potrzebna dopiero przy odbiorze auta.
3. Wiek: jak masz poniżej 30 lat to sprawdzaj warunki najmu w wypożyczalni czy nie mają ograniczenia wiekowego. Często bywa tak, że poniżej 30 albo 25 lat masz dodatkową opłatę a poniżej np. 21 lat w ogóle nie wypożyczą Ci auta.
4. Prawo jazdy: jak masz prawko poniżej 2 lat to też mogą być problemy lub dopłaty - sprawdź regulamin wypożyczalni.
5. Zbieraj rachunki za paliwo a ostatnie tankowanie zrób jak najbliżej wypożyczalni - lubią się doczepić do tego, że auto nie mogło być oddane z pełnym bakiem bo tankowałaś 2-3 kilometry od wypożyczalni :)
6. Rób zdjęcia samochodu przed i po wypożyczeniu
7. Worldwideinsure ma niższy limit wartości samochodu (50 000 GBP) niż iCarhireinsurance (100 000 GBP) więc zwracajcie na to uwagę przy wypożyczaniu klasy premium. Wartość samochodu w momencie zakupu.

Jak działa Worldwide Insure w praktyce...
Ostatnio miałem okazję przetestować na własnej skórze polisę z Worldwide Insure. 4h przed zwrotem samochodu złapałem kapcia. Poinformowałem o tym wypożyczalnię gdzie powiedziano mi że jeśli jestem w stanie to żebym wymienił koło na dojazdówkę samodzielnie. Jeśli nie to miałem zadzwonić na Assistance. Oczywiście wszelkie usługi Assistance byłby płatne ponieważ nie miałem pełnego ubezpieczenia z wypożyczalni.
Przy oddaniu samochodu szkoda została zaznaczona na protokole zwrotu (to ważne!). Po 2 dniach dostałem rachunek za naprawę: 2 nowe opony (bo wymieniają parami) 800zł i 225 zł opłaty serwisowej. Mając komplet dokumentów zgłosiłem roszczenie na stronie internetowej ubezpieczyciela. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku polisy worldwideinsure limit na naprawę opon to 300 GBP natomiast limit na opłaty serwisowe to 50 GBP - powyżej tych kwot płacimy z własnej kieszeni.
Po 5 dniach dostałem równowartość 1025 zł w GBP na moje konto bankowe GBP (Revolut). Moja polisa nadal obowiązuje (kupiłem roczną) a limity się nie zmieniły ( ͜͡ʖ ͡€) . Także polecam ubezpieczyć się na rok jeśli planujecie wypożyczać więcej niż 17 dni lub 6 x 1 dzień.
W przypadku szkody zróbcie dużo zdjęć z widoczną rejestracją. Proście wypożyczalnie o zaznaczenie szkód na protokole zwrotu oraz faktury za naprawę.

Miejsca, w których wypożyczałem auta i mogę pomóc/polecić wypożyczalnię:
#wlochy #sardynia #piza #hiszpania #walencja #minorka #majorka #wyspykanaryjskie #lanzarote #fuerteventura #dania #kopenhaga #aalborg #krakow

Wyszukiwarki, których używałem dotychczas:
https://www.easyrentcars.com/ - śledzenie ceny i automatyczna zmiana rezerwacji (Price Drop Protector, różnica w cenie jest zwracana po zakończeniu najmu)
https://www.moneymaxim.co.uk/ - mega kombajn - wyszukiwarka wyszukiwarek ( we need to go deeper ( ͡-- ͜ʖ ͡--) )
http://holidayautos.com/
https://www.economycarrentals.com/ - tanio, tutaj trzeba uważać na ukryte opłaty (limit km i opcja paliwowa)

#travel #podroze #podrozujzwykopem #wypozyczalniasamochodow #taniepodrozowanie

wołam wszystkich plusujących poprzednie wpisy:

  • 16
Jeszcze nigdy nie używałem karty kredytowej przy odbiorze auta. Zawsze korzystam z karty debetowych, ostatnio też z revoluta. Ważne, aby była wypukła.


@semperfidelis: ja osobiście nie widzę sensu mrozić 4000-8000 PLN własnej gotówki kiedy w obecnych czasach możesz mieć darmową kartę kredytową. Oprócz tego, jeśli wypożyczalnia odmówi przyjęcia debetówki (bo ma do tego prawo) to jesteś skazany na wykupienie pełnego ubezpieczenia za 10-30 EUR za dobę.
@tarasino: Nie wiem jaki jest zasięg wypożyczalni Cicar, ale jest tania, ma pełne ubezpieczenie w cenie, nie pobiera kaucji no i ma bardzo fajną flotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz też płacić gotówką przy odbiorze samochodu. Kiedy zwracasz, nawet nie oglądają stanu auta, patrzą tylko na paliwo.
@tarasino: Ja wynajmowałem na Teneryfie, z wyprzedzeniem tygodniowym wyszło jakieś 130€ +- za tydzień, nie pamiętam dokładnie. Nie był to środek sezonu ale na Kanarach sezon jest zawsze ;)
@tarasino: Od siebie dodam, żeby zawsze rezerwować auto na takie same dane, na które jest karda kredytowa. Rezerwowałem auto na 10 dni na Sardyni w Goldcar, odbiór i oddanie w Cagliari. Rezerwowaliśmy auto przez easyrentcars.com, nie widziałem nigdzie ostrzeżenia by nie rezerwować auta na inne dane niż na karcie kredytowej (być może takie ostrzeżenie było, nie wiem, nie analizowałem już potem). Dzień przed wylotem dostaliśmy e-mail, że wypożyczalnia może odmówić wypożyczenia