Wpis z mikrobloga

Czołem. Pytanie do właścicieli #honda Jazz 02-08. Pojawił mi się szum od strony paska wielorowkowego, przy prawej stronie, podobny do tego jak w niektórych autach słychać pracę skrzyni biegów. Miał ktoś coś takiego? Czy mogę jeszcze na tym trochę przejechać czy biegiem do mechanika? Czeka mnie dziś jeszcze podróż na niecałe 100 km i nie chcę gdzieś utknąć
#samochody
  • 5
@ludzik: Kup sobie stetoskop, taki za 2 dychy z allegro i jakąś rurkę aluminiowa w leroyu o takim przekroju żeby weszła w ten wężyk zamiast kółeczka. Dotykaj tą rurką kółek na pasku i znajdziesz źródło szumu. Będziesz zaskoczony jak precyzyjnie słychać dźwięki odseparowane od innych.
Szumieć może każde łożysko napędzane tym paskiem. Jednocześnie możesz jeździć, będzie coraz głośniej ale nic złego nie powinno się zdarzyć.
@jmuhha: Tak, jako jeździdło jak najbardziej. Do miasta w pytę, bo bardzo zwrotne. No i pakowny bagażnik. Póki co, to przejechaliśmy nią 50k i najpoważniejsze awarie to kable zasilające silnik były do wymiany (zapalił się check engine i silnik poszedł w tryb awaryjny) oraz wymiana rolki napinacza + paska klinowego. To drugie było przyczyną dziwnego dźwięku, o który pytałem w poście.

Minusem Jazza jest cienka blacha- właśnie trochę nam rdza wychodzi.