Wpis z mikrobloga

Halloween to zajebiste święto. Zamiast jak typowy Polak rozpaczać nad grobami bliskich to ludzie świętują na wesoło. To takie polskie - celebrowanie większości kulturowych eventów i wspominanie historycznych wydarzeń na smutno. No bo ilu ludzi wie jakim sukcesem było powstanie wielkopolskie? Za to zapewniam, że o klęsce powstania warszawskiego wie już każdy. Chwała bohaterom! A #!$%@?. Dlaczego taki hejt posypał się w komentarzach na Facebooku Roberta Lewandowskiego? Bo jak on śmie świętować Wszystkich Świętych jak poganin! Bo to trzeba płaku płaku bo ludzie umierajo. Zamiast powspominać ich miło, na wesoło (tak jakby zapewne tego chcieli nasi zmarli bliscy to wolimy). Na dodatek to święto wygląda jak cmentarna rewia mody i wyścigi kto #!$%@? więcej wypasionych zniczy i wiązanek na grób, jak bąbek na choinkę. I ludzie tak świętujący się srali właśnie do Lewandowskiego... Pomijam już fakt, że obrońcy chrześcijańskiej tradycji nie zdają sobie sprawy że Wszystkich Świętych ma pogańskie korzenie, tak jak i Wielkanoc, Wianki, czy Zielone Świątki.
Taka nasza polska średniowieczna mentalność...
#halloween #tradycja #kultura #polska #bekazkatoli #bekazpodludzi #oswiadczenie #gownowpis
  • 18
  • Odpowiedz
@GodsToys_pl: Masz na to cały rok, ja nigdy nie chodzę we Wszystkich Świętych „się pokazać”, bo dla mnie to wiocha. I nie mów, ze chodzisz z własnej woli tylko mamusia Ci kazała, bo tak wszyscy robio- „chodź anonku mamusia musi #!$%@? 30zniczy, bo co ludzie powiedzo” ha tfu na was pozerzy.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: W polskim haloween brakuje mi tylko jednego - wyraźnego zaznaczenia chęci lub braku chęci udziału w zabawie. Ogólnie do samej idei nic nie mam, niech się dzieciaki bawią, też nienawidzę tego typowego płaku płaku 1 listopada. Nie zmienia to jednak faktu, że nie chcę mieć #!$%@? drzwi albo klamki, tylko dlatego że nie było mnie w domu albo nie otworzyłem drzwi.
  • Odpowiedz
@Szpeju: To zależy od rodziny. W mojej to był zawsze czas dla zmarłych, a nie pokazywanie się.

Sami rodzice też rozkładali to tak, aby przy okazji odwiedzać rodzinę i można było po grobach spotkać się i powspominać zmarłych przodków. Taka ciągłośćpokoleniowa.

Co do halloween. Imprezować i sie przebierać możesz też cały rok. ;)

To nie tradycja jest zła, tylko jej wykonanie. Dobrze że ludzie chcą to zmienić, ale po co stawiać
  • Odpowiedz