Wpis z mikrobloga

Pytanie do wszelkiego rodzaju fanów rycerstwa, historii, metalurgii lub czegokolwiek związanego z tematem wyrobu i użytkowania zbroi. Nowy trailer wiedźmina ukazał nietypowy wygląd pancerzy Nilfgardu- z uwagi na to mam pytanie czy podobna struktura występowała już kiedyś w historii? Ma ona jakiś sens użytkowy albo produkcyjny? Czy to w ogóle jest metal czy jakaś utwardzana skóra? Funkcję ozdobną raczej odrzucam, bo wiadomo że zbroje zwykłych piechurów spod sztandaru gorejącego słońca również tak wyglądają. Z chęcią przyjmę każdy strzępek wiedzy/teorię (ʘʘ)

#rycerstwo #platnerstwo #metalurgia #historia #wojsko #sredniowiecze #wiedzmin
wujtrator - Pytanie do wszelkiego rodzaju fanów rycerstwa, historii, metalurgii lub c...

źródło: comment_auZJ6fUd7cQDcXbG6Row00J7L5XgJTmm.jpg

Pobierz
  • 45
@Harmonia: Dlatego otagowałem także fanów wieśka, jeżeli jest to jakiś materiał z tamtego świata to podanie mi jego nazwy i opisu jest odpowiedzią jakiej oczekuję zadając to pytanie. Jest różnica pomiędzy kreowaniem zasad według których funkcjonuje świat fantasy, a tworzeniem nielogicznych i głupich rozwiązań ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Harmonia: Podatne na zabrudzenia i trudniejsza w utrzymaniu, jeżeli jest z metalu- o wiele bardziej wrażliwa na rdzewienie w porównaniu do gładkiej powierzchni, pofałdowanie sprawia że strzały i pchnięcia nie będą ześlizgiwały się po krzywiźnie pancerza lecz miały większą szansę go spenetrować, większa masa nieprzekładająca się na lepszą ochronę, podejrzewam że gorszy rozkład naprężeń ze względu na nieregularną strukturę, myślę że gdybym pomyślał nad tym dłużej/siedział głębiej w temacie średniowiecznych pancerzy