Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 560
Mirki i mirabelki, w RCKIK w Lublinie jest niski stan zapasów krwi pełnej, osocza i płytek krwi. Dzwonili do mnie z prośbą aby zgłosić się na donację jeżeli mam taką możliwość.
Jeżeli ktoś dawno oddawał lub nigdy nie oddawał krwi lub jej składników to gorąco zachęcam. Dajcie też znać znajomym, to zajmuje tylko chwilę a naprawdę ratuje życie. Warto chodzić regularnie, a nie tylko podczas akcji promocyjnych.

PS
Dla zasięgu #rozdajo wśród plusujacych 04.11. 2019 o 21:37 wylosuję zwycięzcę któremu opłacę blikiem zamówienie #pizzaportal lub #pysznepl o wartości do 50zł.
#lublin #rckik #krwiodawstwo
  • 39
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skejwen: ale składniki krwi można za to częściej oddawać. Mi przy oddawaniu osocza dwa razy zaczęło pobierać krwinki więc zrezygnowałem. Podobno można to wyeliminować pijąc dużo płynów kilka dni przed donacją ale jeszcze tego nie próbowałem bo wolę oddać pełną donacje krwi niż przerwać w trakcie pobór osocza. Dla krwiodawcy lepiej chyba oddawać osocze bo można częściej i szybciej bije licznik ilości oddanej krwi.
@In_bocca_al_lupo: Plusik czystozasięgowy. Nie bierz mnie pod uwagę przy losowaniu.

W tym tygodniu oddawałem płytki, łącznie to już 13 litrów siadło! Uhhh!

@Bibanator: rckik Ci powie czego najbardziej potrzebuje. Ja dwa razy jak oddawałem płytki to miałem je proponowane (zanim sam powiedziałem że jak jest możliwość to wolałbym oddać płytki).

Jeśli pieprzę farmazony to niech ktoś mnie sprostuje - ale płytki są wybitnie potrzebne dla osób w trakcie leczenia onkologicznego,
@Bibanator: Zaczęło pobierać krwinki? Ale maszyna się zepsuła czy co? Bo jak ja we Wrocławiu oddaje płytki (osocze chyba podobnie się oddaje), to separator zasysa krew, odwirowuje płytki i wtłacza krew z powrotem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bombel3271: tak zaczęło zasysać płytki, sprzęt był ok i jak mówię zdarzyło się to dwa razy. Panie tłumaczyły to tym, że mam bardzo małe i posklejane krwinki. To żadna wada aparatury czy też mojej krwi cytując ich słowa "taka Pana natura". Ale człowiek będący krwiodawcą pierwszego stopnia mówił że można to wyeliminować pijąc dużo płynów. Nie wiem czy to prawda.