Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam takie pytanie. Mianowicie chciałabym w przyszłym roku założyć jednoosobową działalność- fotograficzną. Nie ukrywam, że już teraz chciałabym pozyskiwać klientów i robić zapisy na przyszły rok (na razie bez przyjmowania zaliczek). Nie chciałabym mieć problemów ze skarbówką, w związku z czym moje pytanie: czy już teraz kiedy jeszcze tej działalności nie mam mogę zrobić sobie reklamę na Facebook'u, Instagramie itp, że przyjmuję zapisy? Z góry dzięki za odpowiedzi.
#fotografia #prawo #ksiegowosc
  • 10
@fotografiola: Normalnie postuj, wrzucaj sponsorowane i się nie przejmuj... nie wiem skąd te przeświadczenie, że ktoś kto w ogóle dla skarbówki nie jest widziany (pewnie jedyne co oddajesz, to rok do roku PIT-36) - może być obserwowany i ktoś się z urzędu na niego "czai".

Nawet obywatelskie #!$%@?, musza mieć gruntowne uzasadnienie dla US.

Działać a nie się już od początku zastanawiać i blokady szukać.
@fotografiola: działalność nierejestrowana - taki fajny twór prawny... możesz mieć do 1150 zł przychodów na miesiąc i tylko płacić dochodowy, bez zusu... dobry na przetestowanie czy biznes wypali bez kombinowania jak na zus zarobić jakby była cisza w interesie...Dz Nier. nie musisz nigdzie zgłaszać.