Wpis z mikrobloga

Nokiany WeatherProof


@Eligo: dostałem z autem i używam jako zimówek. Dają radę, chociaż jeżdżę głównie po mieście i trasa. Ale i na śniegu nie stanąłem nigdy, nawet takim pod zderzak.

Ale ten rozmiar to za 200zł masz normalne zimówki, powiedzmy Fuldy, czy Frigo jak bardziej na śnieg niż trasy.
A za 250zł są GoodYeary letnie. Ja bym wolał mieć dwa komplety niż jeździć w lecie na wielosezonach.
  • Odpowiedz
Ja bym wolał mieć dwa komplety niż jeździć w lecie na wielosezonach.


@hpiotrekh: Długo zastanawiałem się czy kupić wielosezonowe czy sezonowe. Doszedłem do wniosku, że skoro poruszam się głównie po mieście to nie ma sensu pchać się w sezonówki. Przy wielosezonowych odpada koszt wymiany i wyważenia oraz przechowywania.
  • Odpowiedz
@Eligo:
Goodyear Vector 4 Seasons to w zasadzie najwyższa półka w segmencie, mogę gorąco polecić. Sam używałem, znajomy również i jesteśmy zadowoleni. Wcześniej miałem Vredestein Quatrac 5 kupione z uwagi na dobrą promkę i również dawały radę.
  • Odpowiedz
@Eligo:
Tak czy inaczej warto. Do tego oszczędzisz 200 zł rocznie na przekładkach o ile nie masz drugiego kompletu felg do przekładania samemu.
  • Odpowiedz
że ta sama opona na stronie naruto.pl


@Eligo: sprawdź tylko czy ten sam rocznik.
Na jazdę w mieście spokojnie wystarczą. Ja sam dopiero po 1,5 zimy zauważyłem że to są wielosezonowe, bo takie też mają oznaczenie m+s xD
bardziej bym się bał szybszego zużycia w lecie.
No ale jak się nie ma warunków na trzymanie dwóch kompletów to może i faktycznie szkoda hajsu na magazynowanie/przekładki.
  • Odpowiedz
mają oznaczenie m+s


@hpiotrekh:
Wszystkie całoroczne i zimowe mają, bo np u Niemca jest wymagana prawem wymiana opon na zimowe i na podstawie tego symbolu bagiety to weryfikują.
  • Odpowiedz
@Eligo: na norauto strasznie skacze ta cena; sam kupowałem te goodyeary miesiąc temu i co parę tygodni obniżali do 270,99 na parę dni i potem wracało na 290,99

dostałem z DOT 3119, także świeżutkie; made in slovenia
  • Odpowiedz
@Eligo: Przy all sezon wyważać kół nie trzeba? To ja Ci powodzenia w życiu życze ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mimo wszystko czy ktoś ma lato/zime/4sezon to trzeba to robić , w końcu guma się zdziera ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@33793383379338: Kupiłem opony Goodyear Vector 4Seasons G2. Zrobiłem na nich trochę ponad 30k w 2 lata. Nie znam się na oponach więc nie wiem co konkretnie napisać.
  • Odpowiedz