Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie, pod moim mieszkaniem w kamiennicy zmieniła się firma (wcześniej był sklep wielobranżowy) otworzyli sobie przedsiębiorstwo które emituje duże poziomy hałasu i drgania podłogi/mebli. Rozmowa nic nie daje - typowe Januszostwo, poleca ktoś jakieś środki prawne do walczenia o swoje prawa do spokoju w domu? Normy decybeli przez sanepid założone są przekroczone średnio 10-15 decybeli... do tego jeszcze wibracje.
#prawobudowlane #prawo
  • 6
To akurat domyślam się, zastanawiam się jak podejść do tematu, czy przez sanepid czy przez może np. nadzór budowlany czy bezpośrednio w sądzie, zastanawiam się czy mogę otrzymać informację o zgłoszeniu zmiany sposobu użytkowania lokalu.
@MMaros: Radzisz/Radzicie żebym nazbierał dowodów pierw? np. Zamówiłem z internetu miernik decybeli chcę kręcić trochę filmików z pomiarów w mieszkaniu... czytałem w internecie o przypadkach że mieszkańcy próbowali walczyć z hałasem pochodzącym z przedsiębiorstwa i wyglądało to na tyle nieciekawie że podczas kontroli sanepidu po prostu przedsiębiorstwo wyciszało maszyny albo działały np na 1/4 gwizdka, a po wielu różnych próbach interwencji właściciel działalności zaskarżał mieszkańców np o nękanie, wolałbym się zabezpieczyć