Wpis z mikrobloga

Canon Powershot A510, ISO=400, F=2.6, T=15s, tryb manualny. Myślałem że tym aparatem ze względu na maksymalną wartość ISO którą można ustawić najwyżej na 400 nie można robić zdjęć gwiazd a tu jednak proszę, daje radę. Nie przejmowałbym się szumami, wiadomo że musiałbym zrobić kilkadziesiąt fotek i potem to zestackować. Tylko że Ziemia się obraca. Tu przeglądałem wiele zdjęć astro, zestackowanych pewnie z dużej ilości zdjęć, więc pytanie jest takie: w jaki sposób poradzić sobie z ruchem obrotowym planety? Czy program AutoStakkert albo jemu podobne to uwzględnia?

#fotografia #astrofoto #astrofotografia #canon #kosmos
daro1 - Canon Powershot A510, ISO=400, F=2.6, T=15s, tryb manualny. Myślałem że tym a...

źródło: comment_OfQxsV88OEkjLbFJWy5TdacvUMFVmTpL.jpg

Pobierz
  • 4
@daro1: wszystkie zdjęcia które oglądasz są na montażu paralaktycznym. On pozwala na naświetlanie, zależnie od jakości montażu. Niektóre 2 minuty a inne i ponad godzinę bez problemu.

Program do stackowania na start to Deep sky stacker. Jednak dss nie zastąpi montażu w żaden sposób a tylko bardzo jasne obiekty złapiesz ma 15s
@daro1: Montaż paralaktyczny np. http://skywatcher.com/product/star-adventurer/ lub rodzima produkcja Fastron (wygoogluj sobie). Możesz jeszcze tak jak mówiłeś zrobić kilkadziesiąt zdjęć takich jak załączone, pamiętając przy tym aby w kadrze znalazł się z grubsza ten sam obszar. Potem wrzuć to sobie do DeepSkyStackera a on już Ci odpowiednio to zestackuje, wyalignuje i wypluje finalny obraz. Wtedy zostanie Ci tylko wycięcie brzegów stacka i obróbka materiału. Tylko się nie rozczaruj bo z tym iso