Wpis z mikrobloga

#gielda wiem, że xtb jest hejtowany za nieczyste zagrywki, ale z tego co widzę ma jedne z najniższych prowizji i całkiem spoko system. Nie interesują mnie instrumenty pochodne, nie będę grał na forexie, chciałbym się skupić głównie na akcjach firm polskich i zagranicznych. Jest jakaś konkurencja która ma prowizje na podobnym poziomie? BPS z tego co widzę bez oferty dla rynków zagranicznych.
  • 17
  • Odpowiedz
@bywaj: miałem tam konto, ale zrezygnowałem bo nie mieli logowania do apki za pomocą odcisku palca. Może to głupie ale do ing mogę się zalogować w 2 sekundy a tam albo wpisywać za każdym razem hasło albo zapamiętać hasło w telefonie/tablecie, czego nie zrobię. Dla mnie te 0,2% zamiast 0,29% nie było po prostu tego warte. W przyszłym roku mam zamiar wypróbować BOŚ, w tym już mi się nie chce
  • Odpowiedz
@bywaj: jak chcesz handlować akcjami zagranicznymi to w xtb minnimalna wysokośc prowizji jest spora, o ile dobrze pamiętam około 25zł. jak masz mniejszy kapitał to trochę słabo. Dobrą ofertę ma eToro bo przy klasycznych akcjach nie pobierają żadnej prowizji ani opłat, ale przy wypłacie środków pobierają opłatę 25 dolarów. Kojarzy mi się, że spoko ofertę na amerykańskie akcje ma admiral markets ale nie jestem pewny i nie chce mi sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oake: 5 USD mają minimalna więc i tak najtaniej gdzie znalazłem. Etoro nie jest na liście knf, ma licencję cypryjska na całą Europę z tego co parrzylem.
  • Odpowiedz
wiem, że xtb jest hejtowany za nieczyste zagrywki, ale z tego co widzę ma jedne z najniższych prowizji i całkiem spoko system.


@bywaj: Czyli nie przeszkadza Ci, że manipulują kursami na Twoją niekorzyść tylko, że zapłacisz małą prowizję gdy będą Cię oszukiwać? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koryntiusz: przeszkadza mi, ale sprawa dotyczyła forexu, a w przypadku rynku akcji nie ma za bardzo pola na takie machlojki. Po to pytam by znaleźć alternatywę, ale póki co nie widze żadnego domu maklerskiego notowanego przez KNF z dostępem do rynków polskich i zagranicznych z prowizjami na zbliżonym poziomie. A jak różnica jest x2 jak w mbnaku np to dla mnie sporo.
  • Odpowiedz
Czyli nie przeszkadza Ci, że manipulują kursami na Twoją niekorzyść tylko, że zapłacisz małą prowizję gdy będą Cię oszukiwać? xD


@Koryntiusz: Tak póki co to uściślę, że nie wiadomo czy manipulują. Postępowanie nie jest rozstrzygnięte, xtb zarzeka się, że klienci nie tracili na ich praktykach, że nie były one nielegalne i że mają analizy i papiery na potwierdzenie (taka jest ich strona).
Ogólnie xtb ma dobrą pomoc, fajną appkę i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bywaj: idealne będzie Degiro, bardzo niskie prowizje i od przyszłego roku ma być model subskrypcji (ryczałt raz w miesiącu i brak opłat za transakcje)
  • Odpowiedz
mBank 0,39% xtb 0,2% zagraniczne mBank 0,29% min 10 USD; xtb 0,12% min 4,99 USD jak dla mniej spora różnica


@bywaj: na XTB wzrosły minimalne prowizje na 10 złotych na GWP i 10USD/EUR reszta
  • Odpowiedz