Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników #orange #swiatlowody Mam u siebie przyłaczę FTTH, zamówiłem łącze gigabitowe i zamiast FunBox 3.0 poprosiłem o Orange ONT. Mam swój własny router i skonfigurowaną pod moje potrzeby sieć, stąd ta decyzja. Czy ktoś z was wie jakiej konfiguracji muszę dokonać we własnym routerze? Jakiś VLAN, PPPoE czy jak to wygląda w Orange? Instalacja w połowie listopada. #siecikomputerowe
  • 38
@kthxbye: No coś kojarzę, że firmom wstawiają zyxela z którego nie można zrezygnować? Jednak firma to więcej okazji do sprzedaży usług a wśród osób prywatnych cóż. Nie chcę bronić ale ludzie często się nie znają i potrafią popsuć sprzęt s niektórzy krzyczą czemu nie można światłowodu podpiąć po wkładce sfp, po co komu OLT bez zrozumienia jak działa ftth po gponie.
@fikusny_marian: @kthxbye: @Willy666: Dziękuję za zaangażowanie w sprawe, jednak można się rozejść... Właśnie zadzwonili z Orange, że nie ma opcji na ONT, albo biore FunBox 3 albo moge sp******ć ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tej sytuacji nie wiem czy nie zrezygnować. Chce mieć możliwość przekierowywania portów bezpośrednio na urządzeniu docelowym, ustawienia DNS na takie jakie chce oraz możliwość natywnej konfiguracji DDNS na afraid.org.
@mj-karol: Hmm może pomecz ich, cześć osób twierdzi, że czasem wrzucają ont z funboxem 2.0 lub 3.0 podpinany jest po rj45. Gdzie mieszkasz, blok czy dom? Może spróbuj wziąć T-Mobile, oni zawsze chyba wrzuca ONT tylko jak to zadziała z zewnętrznym routerem.
@fikusny_marian: Pani z obslugi klienta powiedziala, ze kategorycznie nie ma opcji. Mieszkam w bloku. Wybralem Orange, poniewaz maja naszybszy UL (300mbit/s) a na tym mi najbardziej zalezy. Gdyby UPC tez taki oferowalo to bym od nich nie odchodzil.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mj-karol: @fikusny_marian:
Zyxela oczywiście można wyrzucić na śmietnik i zapiąć sesje pppoe na swoim sprzęcie, póki co banalnie proste. Jak Twój router wspiera mru większe, niż 1492 po pppoe to już w ogóle jesteś w domu.

Fb3 jak i ont też można próbować wywalić, ale jeżeli ktoś nie zna się na tym co robi, to niech lepiej tego nie robi, bo zaszkodzi sobie i innym.

Fb3 można dać w bridge?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fikusny_marian:

Co za bzdura, czyli twierdzisz, że Orange nie zestawia po PPoE?


Chyba użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Chodziło mi oczywiście o sytuację, gdy router operatora przestawimy w tryb bridge. Zresztą OP już sam dodał że samego ontka nie dostanie.