Wpis z mikrobloga

#praca #b2b #it

Jak jest w końcu z tymi umowami B2B i tym całym testem przedsiębiorcy? Stoję teraz przed wyborem, zdecydować się na b2b czy odmówić i liczyć na to że inny pracodawca się odezwie gdzie będę mógł mieć umowę o pracę (obecnie 2 w końcowym etapie rekrutacji, tzn czekam na decyzję). To B2B by mi nie wadziło bo spoko odliczenie VAT i wystawianie faktur jakbym chciał zrobić coś freelancersko, ale perspektywa w przyszłości ściągnięcia podatku 5 lat wstecz jednak mi się bardzo nie podoba.
  • 8
@baetky: @KrwawyKefir: Głównie chodzi mi o to w jaki sposób mieliby to weryfikować i czy ściągnięcie podatku wstecz jest możliwe. Ale czuję że w tej sprawie nikt nic nie wie. Na B2B miałbym przejść za kilka miesięcy i nie wiem czy biernie czekać na rozwój wydarzeń.
@Pan_wons: jednym z pomysłów jest sprawdzenie, czy nie jest tak, że np 90% (albo jakaś inna arbitralnie wybrany % dochodów) nie pochodzi od 1 kontrahenta. Zawsze mogą sprawdzić, czy umowa nie zawiera znamion umowy o pracę (to można chyba nawet teraz). Znów: nie wiadomo, bo na razie nie ma niczego. Nie wiem jak ze ściąganiem wstecz, nie sądzę, żeby to zaszło tak daleko.
@Pan_wons: tak jak piszesz nikt nic nie wie, nie wiadomo jak to by mieli weryfikować. Nie będą przecież kazać płacić zaległego podatku bo za duża burza by była, ja bym szedł na Twoim miejscu na b2b.

30 krotność tez mieli wprowadzić i co? Nic nie wyszło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_wons: @baetky: PiS jeszcze nie miał nowego posiedzenia a przecież oczywiste jest ze takiej torpedy przed wyborami nie zrobią. Pewnie się pogorszy, ale w jakim wymiarze - trudno ocenić
@Pan_wons generalnie b2b to b2b, jak chcesz stabilności to możesz iść na UOP, ale w sumie nawet jak nas dojadać to najwyżej będziemy się rozliczają jak UOP, nie sądzę, żebyśmy stracili więcej.