Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4104
Czy to jest normalne? Cała moja klasa wypisała się z religii. Dyrektor się zagotował do czerwoności i powiedział nam dokładnie

wasza klasa nie daje zarobić nauczycielom

Na początku ta lekcja została wyrzucona totalnie z planu i wszystko było okay.
Potem, bardzo dziwnym trafem religia wróciła na plan i dyrektor w ogóle nie chce nam przesuwać lekcji na te godziny, tylko mamy okna. Nie chodzimy wtedy ma żadną lekcję, czyste okno.
Mimo to mamy obecność na religi i dyrektor stanowczo odmawia przeniesienia lekcji xD
Śmierdzi mi tutaj wałem ostro, że jednak ta lekcja się odbywa i jakiś katecheta na tym zarabia.
#bekazkatoli #szkola #religia
  • 143
  • Odpowiedz
@Ibadi: nie rozumiem czemu beka z katoli, jeśli to jest jakiś jawny wałek. Katecheta nie musi być osobą duchowną.
Jak dla mnie wstawianie religii gdzieś indziej niż na początku, lub końcu planu to idiotyzm i nieporozumienie i mówię to jako katolik, który na religie chodził (aczkolwiek miałem ją w sumie głęboko w poważaniu, bo sposób w jaki prowadzi ją 90% katechetów to trzaskanie przykazań na pamięć itp. He tfu)
  • Odpowiedz
@Ibadi: To wygląda na ewidentne wyłudzenie. Jeśli dobrze kojarzę, to szkoły utrzymywane są z budżetów miast. Lokalna władza powinna* mieć interes w ujawnianiu oszustw...
* - No właśnie, powinna.
  • Odpowiedz
@Ibadi: Jeżeli sami nie jesteście do niczego przymuszani, i na rzeczonej religii nie musicie być ani nie macie z powodu nieobecności na niej żadnych problemów, to radzę olać sprawę i się nie przejmować. Ich wałki to ich problem i oni będą się z tego rozliczać. A okienko fajna sprawa, uwielbiałem je w czasach szkolnych, miałem biedronkę blisko szkoły i można było podskoczyć po bagietkę :)
  • Odpowiedz
@Ibadi piszecie pismo do kuratorium a na dole pisma wymieniaxie podmioty, do których pismo jets skierowane... Tam też warto ująć jakieś radio lokalne, ogólnopolskie i np. onet
  • Odpowiedz
jedynym dowodem jest po prostu plan lekcji i frekwencja, to nie wiem jak rozkręcić aferę


@Ibadi: no jak wpisują do dziennika że chodzić ie na lekcje które się nie odbywają to to jest robienie poważnego wala. Napisz poprostu list/maila/zadzwoń do kuratorium i tyle. To są twoje pieniądze które dostaje katecheta.
  • Odpowiedz
@Ibadi ja bym zrobił jakiś przypau w szkole w tym czasie gdy rzekomo jesteście na religii.
Macie alibi.

Argumentem jest to, że katecheta poswiadczył wasza obecność na lekcji (jak i na wszystkich innych). Ciekawe co wtedy zrobią..
:)
  • Odpowiedz
wasza klasa nie daje zarobić nauczycielom


@Ibadi: Z tego co wiem to dyrektor ma gówno do gadania co do "nauczycieli" religii, Kuria się tym zajmuje i odpowiada za nich tak jak za ich płace.
  • Odpowiedz
@Ibadi: Jeśli formalnie chodzicie na religię, to będziecie mieć z niej ocenę na świadectwie? Czy wypiszą was z niej przed końcem roku? Czy będą próbowali przekupić oceną z religii podwyższającą średnią?
  • Odpowiedz
@Amishia: To jest najmądrzejsze podejście. W hierarchii szkolnej uczeń to gówno, nic nie może i jego zdanie nikogo nie interesuje, może natomiast narobić sobie problemów i później musieć zmienić sobie szkołę, jeśli nauczyciele się na niego uwezmą. On tych pieniędzy nie traci, nie płaci nawet jeszcze podatków. Jest różnica między walką o sprawiedliwość a niepotrzebnym wychodzeniu przed szereg, gdy nic tak naprawdę nas nie dotyka.
  • Odpowiedz
@Nudziarz-Spokojny: On nie płaci podatków, ale jego rodzice już tak ;)

A dotyka go, o mógłby zaczynać zajęcia później/kończyć wcześniej niż siedzieć bez sensu godzinę w szkole.
Poza tym mogą takie pismo złożyć całą klasą albo rodzice, któregoś z uczniów. Nie ma co siedzieć cicho.
  • Odpowiedz
@Ibadi Waszym dowodem są wasze zeznania to wystarczy a jak już tak się boisz to zrób film jak jesteście poza salą i niech ktos zrobi zdjęcie z sali
  • Odpowiedz
@Ibadi kiedyś zapisałem się do jakiejś szkoły policealnej. Chodziłem trochę ale potem mi się znudziło więc olałem. Po roku musiałem się zgłosić na policję i obejrzeć cały dziennik czy przypadkiem ktoś się za mnie tam nie podpisywał.
  • Odpowiedz