Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #siecikomputerowe #sieci
Mam problem z repeaterem tp link re200 i już mi powoli kończą się pomysły. Repeater działa w trybie extendera, nie ap z kabla. Na pececie mam kartę sieciową pod usb tp link wn722n. Przez jakiś czas wszystko działa pięknie i nagle coś się odjebuje - transfer spada praktycznie do zera, strony się ładują tak jakbym siedział na modemie 56kb.

Aktualizowałem firmware na routerze i repeaterze, zmieniałem kanał na 2 z pierwszego gdzie jest tylko i wyłącznie repeater i router (muszą mieć ten sam kanał z tego co wyczytałem u producenta). Sprawdzałem czy nie mam żadnego syfu na pececie i czy nic mi nie zżera internetu w tle - nic, wszystko wygląda poprawnie, zasięg jest w porządku zarówno z repatera do routera jak i z peceta do repeatera.
Wiem, że repeater może obciąć prędkość, ale nie aż do zera.
Rozważam podpięcie repeatera jako AP ale nie chce mi się wiercić dziur w ścianie.
Wyłączałem też dhcp, ustawiałem stałe ip.

Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 7
@NashBridges: też czytałem opinie, że repeater powinien działać na innym kanale niż router, ale re200 nie ma opcji ręcznej konfiguracji kanału i kopiuje to co jest na routerze. Zmiana w routerze powoduje automatycznie zmianę w sygnale na repeaterze.