Wpis z mikrobloga

Wykopki moje kochane! Stawiam sobie wiatkę, bo gdzieś się trzeba przenieść na zimę. Tak 3x5m sobie wymyśliłem. Spadek ok. 10 stopni, pokrycie płytami PVC od razu do krokwi, bez łatek.
A-słupki 10x10cm,
B-poprzeczki 10x10cm, 5m w jednym kawałku,
C-krokwie 5x10cm, 3m.

Pytanie Je@$nie czy nie ʕʔ?
B i C są ok? Czy zamienić na coś innego? Lokalny skład ma tylko 4x5, 5x10, 10x10, 12x12 i deski 2,5x10/12/14cm lub 3x14.
#budujzwykopem #budowa #wiaty
tre33 - Wykopki moje kochane! Stawiam sobie wiatkę, bo gdzieś się trzeba przenieść na...

źródło: comment_532BDcGmJyVpXGzVl5MtBHBCETwMpY1h.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tre33: ogólnie nie jebnie ale to co narysowałem ma pełne braki. Powinny być belki takie jak B tylko prostopadle do B tak żeby złączyć ze sobą słupy. Środkowe slupy też powinieneś że sobą połączyć więc potrzebujesz 3 szt 10x10x300 cm. No i wtedy zastrzały (14 szt wyjdzie).

Płyty pvc to co to jest? Poliwęglan komorowy? To przy pomyśle montowania tego bez łat albo "stężeń" między krokwiami to musisz dać z 20mm
  • Odpowiedz
@tre33: Tak jak wyżej, poliwęglan minimum 20mm i na profile przyklej taśmę wygłuszającą. Koniecznie zastosuj listwy systemowe (aluminiowe z uszczelkami) od góry. Zrób większe otwory w poliwęglanie żeby nie trzeszczał.
  • Odpowiedz
@dzazzio: @ketjowik: @Powuyo: Dzięki! Wszytko wykorzystam.
Zastrzały są, tylko w tym programie i rzucie mało widoczne. 6x12 nie są u mnie dostępne. Płyty PVC takie w trapezy albo fale, na pewno nie poliwęglan komorowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tre33: to te trapezy/fale to jeszcze większe gówno niż ten poliwęglan komorowy. Bez łat nawet sobie tego nie wyobrażam
  • Odpowiedz
@tre33: Trzeba na takie coś zezwolenie? Jak słupki w gruncie mocujesz? Podstawą wytrzymałości takich konstrukcji są odpowiednie połączenia ciesielskie, do wiaty można użyć tych długich wkrętów, na necie jest jak łączyć nimi zastrzały.
  • Odpowiedz
@tre33: Jedyna prawilna falista która wytrzyma więcej niż 2 lata to link ale cena kosmos. Robiłem to i polecam z czystym sumieniem. Ważne aby rozwiercić większym wiertłem niż sam wkręt. Wszystkie inne to shit.

Ps. Te podkładki dystansowe oryginalne od spodu to mus!
  • Odpowiedz
@dzazzio: właśnie Saluxa planuję używać. Już to robiłem na tarasie i fajnie się wygląda.
@albertbranka: nie czuję się kompetentny udzielać odpowiedzi w sprawach prawnych, ale wiata poniżej 50m2...
A co do gruntu to na betonowe miejsce parkingowe :)
  • Odpowiedz