Wpis z mikrobloga

@AwionicznySwir: repeater wzmacnia sygnał radiowy, ale musi mieć co wzmocnić żeby to jakoś działało. powerline przesyła Ci internet po instalacji prądowej w mieszkaniu, tak jakbys sobie pociągnał kabelek pod tv z drugiego końca mieszkania - a zeby Ci wyciągało 300Mbs to musi to być urządzenie z portem 1G i WiFi 5AC
@o_co: poczytałem trochę i rzeczywiście trochę do tego dołożę, tylko czy te urządzenia muszą być podłączone do tej samej fazy? Teraz nie mogę sprawdzić, ale u mnie w mieszkaniu jest to dziwnie zrobionie i nie mam w 100% pewności czy pokój gdzie jest router jest podłączony do tej samej fazy co pokój na końcu mieszkania
@AwionicznySwir: nie muszą, jeśli to będzie na innej fazie po prostu będzie wyciągało mniejszą prędkość - stosowałem tego typu urządzenia do podłączania internetu nawet w dwóch różnych budynkach typu dom -><- garaż. zawsze możesz sobie zamówić na necie i jakby nie działało to w ciągu 14 dni odesłać
@AwionicznySwir: no niestety, trójfazowa instalacja. W tym momencie bez zdjęcia dekla i przyjrzenia się, na których obwodach są potrzebne Ci gniazdka się nie obejdzie. No chyba, że oba są na tym samym obwodzie (od gniazdek masz raptem dwa), wtedy byłbyś w domu.