Wpis z mikrobloga

  • 0
@shaki24: O co mogą konkretnie zapytać? Czy może mój pracodawca powiedzieć że byłam przewlekle chora i nie opłaca im się mieć takiego pracownika? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Enelya: zazwyczaj wysyłąją tylko maila z pytaniem czy pracowałaś wtedy i wtedy, żeby potwierdzić że na cv jest prawdziwe info. Czasem mają konkretną formułkę, gdzie są do wypełnienia pola co i jak się działo z pracownikiem.
  • Odpowiedz
@Enelya: Dokladnie tak jak napisal @1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2 , pracodawca nie wystawi Ci zlych referencji, wystawi dobre albo zadne, niemniej jednak zadne sa automatycznie uwazane ze zle.
Co do dzwonienia czy tam pisania to faktycznie to robia a co do tego o co pytaja, to kwestia stanowiska na ktore aplikujesz, jesli jakies niezbyt wazne stanowisko to glownie o to czy faktycznie w tych datach pracowalo sie w firmie ktora sie podalo,
  • Odpowiedz
@Enelya: gadałem kiedyś z szefem na ten temat, pracodawca nigdy nie powie że byłaś dobrym albo złym pracownikiem, bo jak powiedzą że byłaś dobra a okazesz się słaba to Twoja nowa firma mogła by iść z nimi do sądu, a jak powiedzą że jesteś słaba i przez to pracy nie dostaniesz to Ty możesz z nimi iść do sądu. także jedyne co się spytaja to o to czy tam pracowałaś
  • Odpowiedz
  • 0
@Queltas: jedynie do czego może się przyczepić to moje częste nieobecności spowodowane byciem w szpitalu i zwolnieniu lekarskim, dla mnie tez to było stresujące, bo nie płaca za chorobowe do tych 4 dni a ja muszę się sama utrzymać
  • Odpowiedz
@Enelya: to przy rozmowach o pracę (chyba że ich jeszcze nie miałaś) możesz o tym wspomnieć i będziesz krok przed tamtym pracodawcą, ale powiesz, że już lepij i jest fajnie
  • Odpowiedz
@Queltas: bzdura. Nie mówi sie takich rzeczy. Referencje w UK formalnie to tylko potwierdzenie, ze rzeczywiście pracowalo sie i jak dlugo w firmach wspisanych w cv. Prawo nie zabrania bylemu pracodawcy np. pochwalic pracownika ale w większości przypadkow tzw. sprawdzanie referencji to tylko uwierzytelnianie CVki wymienianie miedzy HRowcami.
  • Odpowiedz