Wpis z mikrobloga

Myślicie, że 112l na krewetki to przesada? Chcialem na poczatek crystal black/red potem stopniowo dodac cherry, blue i kiedys moze cos innego :v #akwarystyka na podloze mysle bazalt i piach kwarcowy
  • 17
@Taurus85: kurcze, Nie ma jakiejs malej rybki ktora bym upchnal z neocardina? Jak nie to wezme po prostu blue dream i red/carbon rill i zrobie ladne stado a crystale osobno do ok. 25-30l, mam tylko nadzieje, ze otoski/zbrojnik zolty nie brdzie im przeszkadzal
@Profil_Internetowy: Hm wlasnie tak cos kminilem, sa takie kulki mehowe tylko jak wziasc je rozciac na pol i z tego dywany? Ogolnie chce wlasnie jakies tskie gory porobic i plaze z piasku kwarcowego, problem taki, ze nie wiemvjsk zapchac wlot do filtra kublowego bo nawet duze przeleca..
@KTMZ: no w 112 litrach nieco szkoda żeby tylko krewetki,,, choć sam właśnie tak mam nawet w nieco większym ¯\_(ツ)_/¯. ale spokojnie możesz dorzucić zbrojnikowate czy kiryski, z np razborą galaxy też możnaby spróbować - powinny zdążyć urosnąć w gąszczu mchów i innych roślin aby już do małych pyszczków się nie mieścić
@Taurus85: Dobra, za jakies 2-3tyg sie pochwale co to wyszlo a kto wie, moze za 6tyg juz zawitaja blue velvet bo dream niestety nie ma na olx :( 8zl za ta b v w sosnowcu :'( Za samo miejsce powinno byc - 70%
@KTMZ: Ciężko będzie Ci utrzymać razem Caridiny (Crystale) i Neocaridiny (np. Red Cherry, Orange, Blue Velvet...), bo te gatunki wymagają różnych parametrów wody. O ile jeszcze jako tako mogą żyć razem, to nie nastawiałbym się wtedy na jakieś spektakularne efekty jeśli idzie o potomstwo.
@daedalus_pl: Wlasnie przeczytalem, zupelnie inne ph dla neoc a crystali wiec stawiam na piekna kolonie blue velvet ze zbrojnikiem, otoskami i walne krewetke filtrujaca :'D Jeszcze im piskorka dowale bo zostal
@KTMZ: Spoko są też mini-raczki, np. Cambarellus diminutus albo Cambarellus puer. Mam teraz Diminutusy w malutkim akwa razem z Velvetami i jak na razie żyją w zgodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej miałem Puerki i też obyło się bez większych strat, a zabawnie to wyglądało, gdy raczki wyskakiwały ze szczypcami w stylu "chodź na solo" za każdym razem, gdy pojawiałem się przed akwarium. ( ͡°