Wpis z mikrobloga

#psy #zwierzaczki #adopcja
Siema Mirki,
Podjęliśmy z różowym decyzję o adopcji psa, jednak mamy problem, z jego adopcją z powodu ponad dziesięcioletniej suczki, mieszkającej z nami od szczeniaczka. Nie została ona wcześniej wykastrowana, co jest głównym powodem odmów przy adopcji. Jest to przyjazna suczka, potrafiła nawet zaprzyjaźnić się z kotem, który pojawił się u nas ponad trzy lata temu. Zależy nam na adopcji ze schroniska lub przygarnięciu zwierzaczka, nie chcemy kupować psa z hodowli.
Czy są jakieś szansę na adopcję młodego pieska/szczeniaczka, gdy ona mieszka z nami? Czy raczej wpis o niej w ankiecie adopcyjnej to wyklucza?
  • 1
@TarGi: Myślę, że to zależy od schronu. Mnie akurat nie pytali o wiele, ale pojawiają się historie z cyrkami podczas adopcji. Ja bym się przyznała do posiadania niewysterylizowanej suczki, a jeśli to ma Was dyskwalifikować to (niezależnie czy to prawda) uargumentowałabym to tym, że suczka była psem z zaburzeniami lękowymi i behawiorysta odradził sterylizację. Problemy behawioralne zostały zażegnane, a teraz weterynarz twierdzi, że wiek jest przeciwskazaniem bo póki co, brak sterylizacji