Wpis z mikrobloga

Tegoroczne zaćmienie Słońca było wielkim światowym wydarzeniem medialnym.
To wspaniale zdjęcie Michała Ostaszewskiego dokumentuje to zjawisko w nietypowy, ale jakże ciekawy sposób.
Autor pisze:

Myśląc o wyjeździe na całkowite zaćmienie Słońca chciałem zrobić coś fotograficznie jako pierwszy (chyba to się udało, nie widziałem nigdy zdjęcia na którym widać te wszystkie elementy na raz; człowieka, koronę, tarczę Księżyca) Są zdjęcia które przedstawiają człowieka na tle zaćmienia, są zdjęcia które przedstawiają tarczę Księżyca i koronę, ale nigdy te wszystkie 3 na raz. Chciałem również dzięki takiemu połączeniu upamiętnić 50 lecie lądowania ludzi na Księżycu, dlatego tak bardzo zależało mi by był Człowiek i Księżyc. Po wielu próbach, przygotowaniach i stresie związanym z pogodą i zmianą planu w ostaniej chwili z Argentyny na Chile, wraz z moim kolega Wojtkiem Suchwałko który wybrał się ze mną na ten wyjazd udało się nam stworzyć ten obraz, który jest realną kompozycją.


Optyka:Canon EF 200-400 IS USM, kamera: Canon 5 D z telekonwerterem Canon 2x; montaż: Sky Watcher Star Adventurer.

19 października 2019
Zaćmienie Słońca Chile 2019
Źródło: Polish Astronomy Picture Of the Day
autor: Michał Ostaszewski

#astrofoto #fotografia #astronomia #ciekawostki
Pobierz ntdc - Tegoroczne zaćmienie Słońca było wielkim światowym wydarzeniem medialnym. 
To...
źródło: comment_ty4jNNAadsf845XMllveJXaKelKqxkTQ.jpg
  • 10
@nie_dziekuj
@Pumpkinn to zdjęcie nie jest fotoszopką. Księżyc jest duży bo zadziałał wtedy skrót perspektywy.Dzieje sie tak w czasie używania wysokiej wartości ogniskowej a w dodatku autor używał telekonwertera. Tutaj jest dobry przykład. Wydaje sie jakby Saturn byl tuż za księżycem a dzieli je miliony kilometrów
Pobierz f.....z - @nie_dziekuj 
@Pumpkinn to zdjęcie nie jest fotoszopką. Księżyc jest duży b...
źródło: comment_yP8hwxhRsjz1FSXH8S78hUhJ6Luwu1mC.jpg