Wpis z mikrobloga

Siema mam pytanie. Otóż zanim wprowadziłem się gdzie obecnie mieszkam, na mojej ulicy zakładany był światłowód, problem polega na tym, że w mojej kamienicy go nie podłączyli. Czemu? A no jak się okazuję, wspaniałomyślna "wspólnota mieszkaniowa" nie wyraziła zgody i pomimo tego, że kamienice 10 metrów na prawo i 20 metrów na lewo, owy światłowów mają, nasza jest wyjątkiem. No więc do rzeczy, czy jeżeli uda mi się tą wielmożną wspólnotę, w której udziela się tylko jedna osoba przekonać, to czy jest szansa, że Vectra podepnie naszą kamienice w okresie szybszym niż rok do ich sieci (o ile w ogóle podepnie, bo być może nie będzie im się to opłacać)?

#internet #swiatlowody #bekazpodludzi
  • 14
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@osiempolsk nie ma mnie w Polsce obecnie, a z doswiadczenia wiem, ze dzwonienie na infolinie, pisanie na fanpage'u w takich sprawach nie ma sensu, bo zazwyczaj nie wiedza dokladnie. Pytam na mikro, bo moze ktos mial podobna sytuacje, a jak bede w domu to pojde do salonu Vectry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dr4ggg wlasnie nie tylko dla mnie, bo sasiadka wyzej tez ma juz dosyc orange i chce zmienic, ale nie ma innej opcji przez brak swiatlowodu. W calej kamienicy jest 7 mieszkan
  • Odpowiedz
@GameDSS: Podobnie było u mojej siostry, tylko, że w bloku. Wszystkie klatki miały przyłącze do Vectry a ta jedna nie. Zgłaszanie zainteresowania na infolinii to strata czasu, nic to nie dało. Poszedłem do punktu Vectry w mieście i poprosiłem o kontakt do firmy która zajmuje się siecią od strony technicznej (Vectrę chyba wszędzie robią takie małe firemki zajmujące się na co dzień teletechniką jako podwykonawca - musiałbyś dowiedzieć się jaka firma
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@przemyslaw-dec ogolnie w moim miescie jest mala firemka, w ktorej mialem praktyki (robilismy tam np swiatlowod na klatkach). Jezeli Vectra/podwykonawca nie będą chętni tego założyć, to pogadam z nimi pewnie by mi pomogli
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@przemyslaw-dec dodatkowo pytanie. Ty ciągnąłeś to z piwnicy z innej klatki, czy z innego budynku? W mojej sytuacji musialbym ciagnac to z budynku po prawej najprawdopodobniej po scianie budynku prosto do okna, co moze byc problematyczne
  • Odpowiedz
@GameDSS: Ja to ciągnąłem tak, że w tych blokach są w ścianach rury hdpe. Na parterze w klatce, gdzie mieszka siostra są liczniki elektryczne, automatyka od oświetlenia klatki schodowej, masa bezpieczników itp., z tego miejsca są rury hdpe do innych pomieszczeń w budynku, żeby wejść do klatki obok, musiałem zejść na dół do węzła ciepłowniczego, dalej od tego węzła poszedł kabel do drugiego węzła w kolejnej klatce, dalej poszedł do góry
  • Odpowiedz
@GameDSS: Około ~90 zł. Zamówiłem 50 metrów koncentryka triset-113, po wprowadzeniu do skrzynki teletechnicznej w mieszkaniu zostało jeszcze około 7 metrów, więc z dużym zapasem. Złącza F kompresyjne zarobili podwykonawcy Vectry, nic za to kasy nie brali.
  • Odpowiedz
@GameDSS: Wiesz, jak będą chcieli to zrobią. Jak nie będą chcieli to powiedzą, żebyś spadał ¯\_(ツ)_/¯ Przede wszystkim muszą chcieć dopisać twój adres do bazy danych w Vectrze, bo jak tego nie zrobią, to nawet mając kabel na chacie nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@przemyslaw-dec ta to wiem. Tak jak mowie, wroce do Polski w grudniu i pojde do Vectry. Ojciec jutro bedzie dzwonil jeszcze do Orange, czy maja w planach nas po 10 latach wreszcie podpiac pod ten swiatlowod, czy nie, bo umowa konczy sie nam za 2 miesiace.
  • Odpowiedz