Wpis z mikrobloga

@niebieskieniebo: ty chyba sam nie zrozumiałeś tematu, bo nawet się o niego nie ocierasz.
Gospodarka to jedno a obyczaje to drugie. W ZSRR był stalinizm, czyli de facto komunizm konserwatywny. Tak samo w Kambodży za Pol Pota. W Szwajcarii był dość czysty kapitalizm konserwatywny. Te dwa określenia w przypadku określania poglądu politycznego zawsze muszą iść w parze, dlatego PiS na ten przykład to komuniści konserwatywni, Konfederacja to kapitaliści konserwatywni, a partia
@niebieskieniebo: i dodam że libertariańskim (anarchokapitalistycznym) posłem z ramiena Konfederacji jest mirek Kulesza @div037 który mam nadzieję ze będzie szerzył słowo Rothbarda i pogardę do nadzoru państwa wobec obywateli zarówno w kwestii ekonomicznej, jak i obyczajowej - niezależnie od tego co nakaże mówić dziadzio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niebieskieniebo ja #!$%@? kolejny... Kiedy wy dzieci zrozumiecie że są dwie płaszczyzny - społeczna i ekonomiczna? Tylko nie myślicie za dużo bo wam się mózgi zagotują.


@MiczuTG: O mistrz politologii i matematyki, co mając oś X\Y przekonuje "dzieci", że są tylko:

1. "komunisci konserwatywni - Stalinizm" -> gdzie tu k$rwa konserwatyzm w stalinizmie?
2. "kapitalisci konserwatywni - Szwajcaria"
3. "komuniści liberalni - partia Razem"

z twoimi wywodami to byś się nie
@Sefton: po 1 - gdzie napisałem że to są jedyne opcje? Jak coś sobie dopowiadasz to to nie staje się prawdą z automatu.
A po 2, radzę czytać więcej książek, głównie o historii, może się czegoś nauczysz