Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam pytanko, brat posiada
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma790xt-ud4p_10#support-cpu
Jak najtaniej i w jak najlepszy sposób ulepszyć jego komputer?
Phenom II x4 jest dość tani, można podkręcić i chyba bardziej się opłaca niz x6 który kosztuje 2x więcej. Taki phenomek 2 x4 koło 150 zł maksymalnie kosztuje. Kartę graficzną do tego to radka 470?
Nic lepszego się z tego nie wyczaruje? Jakieś sugestie? Propozycje? Cena jest tutaj absolutnym priorytetem bo żona jak się dowie to go zabije.
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #pcmasterrace
  • 18
@Simfecstio: we to sprzedaj i kup coś na intele 2/3 generacji. Phenom nie opłacalny, jego ulepszenie jest właśnie #!$%@? bo możemy jedynie dać najlepszego Phenoma lub modzić się z FXem, jak nie ma braciszek kaloryfera w domu
@keyoo0 no tak. Szkoda że to nie ta. Ale nie ma innej opcji. Za 150 zł zwiększenie wydajności procka o 100% to i tak dużo. Każda inna kombinacja to już duże pieniędze. Mógłby grać nawet w wiedźmina
@keyoo0 ma X2. Za bardzo nie ma testów tych wydajniejszych. Ciężko znaleźć. W sklepie obok mnie jest za 119 właśnie 955 albo 965. Więc grosze. A on nie ma w ogóle budżetu. W ogóle. A jeszcze grafikę ma do kupienia i to już będzie więcej pieniędzy. Pytanie czy tego radka co pisałem jest sens kupować
@keyoo0 za 400 zł jest 580 xd phenom 965 jest za 100 zł i grać można praktycznie w każdą grę. Procka i ram podkręcić tyle ile się da. Za 500 zł z wysylka nic lepszego się nie zrobi. Chyba że Radeon 280x za 250 zł.
@keyoo0 bottleneck jest tylko w niektórych grach. Tam gdzie narzut na procka jest duży. W większości na szczęście nie jest. Ale to już zależy od funduszu brata. Obecnie mam 280x w sumie od 4 lat ponad i daje radę.
@keyoo0: Dokładnie o tym samym pomyślałem. Za 250 najtaniej jest 280x na olx. Ode mnie miałby taniej bo bez wysyłki za pobraniem ;] a ja dokładam 150 zł i biorę 580. Szkoda że ma tylko 4gb ramu ale i tak warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: powiem tak, ja pół roku temu jeszcz używałem phenoma II x4 955 podkreconego z r9 270 podkreconego tak że działał jak 270x i do tego proca rx470 nie ma sensu wkładać. Jak chcesz to mogę Ci za grosze puścić tego procka