Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co sądzicie i silniku 1.0 T-GDI 120KM do Kia Stonic która współpracowałaby z automatem 7DCT czy to jest spoko opcja czy ten silnik o pojemności kartona mleka musi się popsuć po 150k km? Czy to jest całkiem rozsądna opcja dla osób, które nie katują samochodu?

#motoryzacja #kia #samochody #motor
  • 24
  • Odpowiedz
@CastleBuilder przecież już dawno krzyczano, że silniki od kosiarek w samochodzie to jednorazówki, które padną po 100kkm. Tymczasem robią po 300kkm i idą na dalszą drogę do prywatnego właściciela.
Nie patrz na opinie właścicieli starej vectry 1.8 120KM z 98 roku produkcji.
Wystarczy popatrzeć, że ludzie tym jeżdżą.
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: Będzie ok, ale plis zmieniaj olej częściej niż podaje producent. Tam jest pewnie wymiana oleju wymagana co 15 tys. km. Jeśli tak, zmieniaj co 10 tys. Może być nawet najtańszy, byle spełniał normy (w instrukcji będzie napisany jaki). Nie musisz tego robić w ASO (choć nie biorą dużo). Możesz przyjeżdżać do nich ze swoim olejem.
  • Odpowiedz
@DOgi: Z tym, że ASO to odnotowuje i w przypadku awarii, kiedy byłaby rozpatrywana gwarancja producent poprzez olej zakupiony poza ASO ma prawo odrzucić zgłoszenie, jeśli byłoby to jakoś powiązane.
  • Odpowiedz
Mam auto z tym silnikiem i skrzynia 6biegowa, mam 25,000 i co ci mogę powiedzieć, spoko wybór. Pali różnie,zależy na jakich dystansach, ja potrafię czasami po kilometr jechać wtedy pali ok 7 w mieście, a jak jadę na jakiś międzymiastowych to potrafi pod 4,5 zejsc. Na autostradzie 140km /6.7 do 7 max ogólnie silnik daje rade, na razie nie mam problemow, oleju nie bierze ani grama póki co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WhoDidThatToYou: tak, posiadam i polecam. Jeśli ktoś chce mieć małego crossovera to Stonic jest super i nie ma się do czego przyczepić.

Teraz z powodu norm jest tylko wersja z turbiną. Mi się udało wersje bez turbiny i automat hydrokinetyczny czyli teoretycznie bardziej sprawdzona/niezawodna wersja.

Moim zdaniem pakiet L + stylistyczny i masz wszystko co potrzeba i taki pakiet mam właśnie. Pakiet bezpieczeństwa to wedle uznania, ja nie mam, bo ma
  • Odpowiedz