Wpis z mikrobloga

@CzopWsza: No właśnie tego nie wiem. Raczej na pewno nie jest to żaden film z Małgosią, nawet ten ze śpiewami Fundacji obok szałasu wisi.
Myślę, że coś na pewno musiał usunąć, bo wczoraj o 16 ilość wyświetleń wynosiła -25.000.

U Kowalskiego też jest wartość ujemna, ale tam sprawa jest jasna - film z Małgosią usunęła.
@luzdelsur1: właśnie filmiki z Małgosią powinny być usunięte - dlatego, że należy uszanować wolę osoby zmarłej... a Małgosia bardzo wyraźnie o to prosiła. O tej sytuacji powiadamiałem yt dosyć szczegółowo, bo pewnych zachowań nie potrafię tolerować i wydają mi się przekroczeniem granicy przyzwoitości. Dla mnie to niedopuszczalne, że zignorowano prośbę o usunięcie tych filmików.
@antek_akrobata: jestem autorem serii filmów z cyklu Kroniki Kulturystyki, które reżyserowałam na zlecenie dużej firmy suplementacyjnej. W każdym z odcinków przeprowadzałam wywiady z weteranami kulturystyki. Oczywiście podpisałam z firmą zgodę o upublicznianie mojego wizerunku i praw do publikacji filmów. Myślisz że mogłabym dzisiaj powiedzieć że w sumie to proszę usuniecie ich? Kurzatkowski tak samo podpisuje umowę z każda osobą występująca w jego filmie i jego bohaterzy dostają spore wynagrodzenie. górne stawki
@antek_akrobata: ja nie wiem dlaczego on tego nie mówi, albo ma taką cechę charakteru ze lubi wku@#ać ludzi, albo po prostu nikt nie jest mu w stanie tego przetłumaczyć, żeby odniósł się, wyjaśnił, bo przecież nie każdy to wie. Jest umowa,tak z Magdą jak i z Jankiem itd, nawet jest zarejestrowana działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych https://mapa.targeo.pl/1180804248/nip/firma
@joannagruszecka_pl: Mogłabyś żądać usunięcia filmów i jest to oczywiste i bezdyskusyjne. Tym bardziej, że wizerunek jest daną osobową a sławne RODO przewiduje wyraźnie i wprost możliwość cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Co więcej osoba, która zgodę uzyskała powinna poinformować osobę, która zgody udzieliła o prawie do jej wycofania. Oczywiście nie wyklucza to możliwości żądania rekompensaty, nawet jeśli nie było zastrzeżenia kary umownej. Dotyczy to nawet na przykład aktorów występujących w
Kurzatkowski tak samo podpisuje umowę z każda osobą występująca w jego filmie i jego bohaterzy dostają spore wynagrodzenie. górne stawki za dniówkę na planie dla statysty to chyba 100 zł, a z tego co wiem on im tyle płaci za wywiad.


@joannagruszecka_pl: z każdym umowa na piśmie? to, że opowiadał takie rzeczy swoim współpracownikom nie oznacza jeszcze, że tak naprawdę robił. I na dodatek cwaniaczek płacił i płaci "stawki" pieniędzmi ze
@matador74: Otóż to. Zapłata za wywiad powinna nastąpić pieniędzmi osoby, która z upublicznienia wizerunku innej osoby korzysta, a nie środkami ze zbiórki "pozwólmy bezdomnym przetrwać zimę".

Poza tym, "umowa" z Jankiem powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Nie została, co więcej wątpię aby Janek jakąkolwiek umowę w ogóle podpisał. Jarek twierdzi, że nie podpisywał zgody na publikację filmów w ogóle.
@joannagruszecka_pl: Nie bądź śmieszna. Każdy ma jedyne i niezbywalne prawo do dysponowania własnym wizerunkiem i ZAWSZE można wycofać zgodę na publikację i żądać usunięcia filmików, zwłaszcza jeśli ma poczucie, że został oszukany, wykorzystany - co nastąpiło. Oczywiście - jeśli w umowie jest taki zapis, że usunięcie wiąże się z tym, że osoba nagrywana ma oddać pieniądze za publikację - to ok, ma oddać. Niech zatem Magda z Jankiem i szprotki oddadzą
@luzdelsur1: Już widzę, jak JK podsuwa swoim podopiecznym warunki RODO do zaakceptowania i podpisania. Chciałbym zobaczyć te warunki. Oczywiście ich nie ma, a JK nie ma pojęcia o RODO i o tym, jakie konsekwencje ponosi ktoś, kto łamie tę ustawę. Inaczej nie #!$%@?łby głupot, że ktoś tam raz zezwolił na nagrywanie i filmy z wizerunkiem tych osób są jego własnością i może na nich zarabiać. Noł łej.