Wpis z mikrobloga

Ok, 'na szybko' nie udało mi się znaleźć nagrania potwierdzającego. Jednakowoż "mazzarella" padło podczas pytania na konf. obu prezydentów. Pytania zadanego przez dziennikarza lub tłumacza z czymś na wzór włoskiego akcentu. Internety mówią, że Donald też tak się zwrócił do SM, tylko nie na tej konfie.
Powyższy screen publikują media na całym świecie. Bynajmniej nie tylko brukowce.
  • Odpowiedz
@kotelnica: nie lubię Trumpa, ale ten obrazek to wręcz definicja fake newsa

1. to nie jest scena z konferencji, na której mówi o Rzymie
2. Trump wypowiedział Mattarella chyba poprawnie (nie znam włoskiego), Mozzarella powiedział jakiś dziennikarz
3. nie ma słowa o "allies" a tekst o Rzymie brzmi "The United States and Italy are bound together by our shared cultural and political heritage dating back thousands of years to ancient Rome"
  • Odpowiedz
@kotelnica: pytałem raczej retorycznie, w oczekiwaniu, że skasujesz wpis

Jak to z Trumpem bywa pierwsze 5 minut newsa to jest oh ah breaking news, a później okazuje się, że nic z tego nie ma i połowa informacji jest z dupy, ale nagłówek się liczy
  • Odpowiedz
Powyższy screen publikują media na całym świecie. Bynajmniej nie tylko brukowce.


@kotelnica: to w sumie nie robi różnicy bo teraz nawet "poważne" media zatrudniają młodych którzy bez wychodzenia z domu przeklejają dalej co znajdą w necie, bez weryfikacji.
  • Odpowiedz
@kotelnica o zasiegach a dla mnie właśnie bardziej o rzetelności gdzie nie można obejrzeć nagrania, nie wiadomo co sie stało a media kolportuja siłami swoich stażystów historie dalej byle nie wyszło że u nich na stronie nic o tym nie było.
  • Odpowiedz
jakies potwierdzenie na to pelikanie? Bo o Trumpie powstaja dziennie kilka takich fake newsow


@stan-tookie-1: żądałeś potwierdzenia, dostałeś mój komentarz z wyjaśnieniem dodany zaraz pod obrazkiem, którego nie chciało ci się przeczytać... bo za dużo literek? sure, lepiej od razu z ryjem.. seems legit. A teraz proszę, możesz dalej mi wciskać coś co nie wyszło spod mojej klawiatury.
  • Odpowiedz
@RoastieRoast:
Ha. I tu się mylisz. Jak myślisz po co media stworzyły strony do sprawdzania fake newsów. Ta informacja to będzie najwyżej half-truth, coś w stylu: "President Trump has used word mozarella multiple times in his life. It is currently uknown if that was reference to president of Italy".
  • Odpowiedz