Wpis z mikrobloga

Halo halo

#katowice #slask #ruchdrogowy #przepisy #prawo #polskiedrogi
#pytaniedoeksperta #pytanie
Mam pytanie, skrzyżowanie Kościuszki / Brynowska / Rolna

Widok w stronę Mikołowa , dokładny adres Google Street view to Brynowska 71 Katowice

Przykład pierwszy
wyjeżdżam z rolnej w prawo mając zielone światło, auta z przeciwka od Kościuszki również mają zielone, pan, że środkowego pasa trąbi na mnie że nie ustępuje mu pierwszeństwa, gdy on chcę zjechać na BP/ OBI w momencie gdy kończy się linia ciągła widoczna na zdjeciu, ja po wyjeździe z rolnej pasa nie zmieniam, ciągle jadę prawym, kto ma rację ?

Przykład drugi (nie przydarzył mi się ale wolę dopytać)
Skręcam na zielonej strzałce z rolnej w prawo, samochód jadący od strony brynowskiej chce skręcić do BP / obi że środkowego na prawy pas gdy kończy się linia ciagla, czy muszę mu ustąpić ? Czy znak informacyjny F-10 zwalnia mnie z tego obowiązku ? W końcu od końca linii ciągłej nie ma już skrzyżowania i obowiązują 3 pasy ruchu.
infidel92 - Halo halo

#katowice #slask #ruchdrogowy #przepisy #prawo #polskiedrogi
 ...

źródło: comment_6NO5RNkQGCGu46XNK9klTMxZqFgsWPfV.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@infidel92: Ta linia narysowana jest tam celowo, by nie zajmować po skręcie dowolnego, wybranego przez siebie pasa ruchu. Zmiana pasa ruchu możliwa jest już za skrzyżowaniem, więc pojazd znajdujący się na swoim pasie ruchu ma pierwszeństwo, a każda jego zmiana nie może powodować wymuszenia, czy zajechania innemu pojazdowi.
  • Odpowiedz
  • 1
@radziol88
@KonQ

tak jak myślałem ale wolałem się upewnić...

Czyli podsumowujac, Pan który mnie zwyzywał od wieśniaków, kur** i nieuków, znalazł prawko w czipsach ?( ͡º ͜ʖ͡º) i mogłem śmiało zrobić sobie zderzak ?
  • Odpowiedz
Przykład pierwszy

wyjeżdżam z rolnej w prawo mając zielone światło, auta z przeciwka od Kościuszki również mają zielone, pan, że środkowego pasa trąbi na mnie że nie ustępuje mu pierwszeństwa, gdy on chcę zjechać na BP/ OBI w momencie gdy kończy się linia ciągła widoczna na zdjeciu, ja po wyjeździe z rolnej pasa nie zmieniam, ciągle jadę prawym, kto ma rację ?


@infidel92: Nie musisz ustępować. Normalna sytuacja na drodze 3-pasmowej.
  • Odpowiedz
Przykład drugi (nie przydarzył mi się ale wolę dopytać)

Skręcam na zielonej strzałce z rolnej w prawo, samochód jadący od strony brynowskiej chce skręcić do BP / obi że środkowego na prawy pas gdy kończy się linia ciagla, czy muszę mu ustąpić ? Czy znak informacyjny F-10 zwalnia mnie z tego obowiązku ? W końcu od końca linii ciągłej nie ma już skrzyżowania i obowiązują 3 pasy ruchu.


@infidel92: Generalnie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@radziol88 i tak też zrobiłem , tylko pan który mi wymusił był wyjątkowo rozmowny i krotko mówiąc nie pajał do mnie entuzjazmem, szkoda gadać, za agresje na drodze powinni z automatu prawko zabierać
  • Odpowiedz
@infidel92: W tym konkretnym przypadku sytuacja jest jasna jak piszą Mircy wyżej, jednak nadal IMHO należy uważać na osoby, które chcą zająć skrajny prawy pas jeszcze na skrzyżowaniu przejeżdżając przez linię ciągłą. Wiadomo, że to nielegalne, jednak w zależności od interpretacji, może to nie zdejmować obowiązku ustąpienia pierwszeństwa ze skręcającego w prawo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz