Wpis z mikrobloga

  • 355
Swoją drogą co ten PiS #!$%@? ? Ja miałem 16 lat temu lekcje - przystosowanie do życia w rodzinie na której było mówione czym jest penis, seks, ciąża . A teraz wielkie halo bo co ? XD nie rozumiem o co w ogóle jest ta wojna. Oni chcą się wrócić do średniowiecza ? #bekazpisu #lgbt #polityka
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lepsza indokrynacja z strony KK, niż mediów


@Intervojager_1: A gdzie opcja "brak indoktrynacji" bo ta by była najlepsza.

edukacja o której mówisz powinna odbywać się w domu


@wuju84: I tu jest właśnie problem że najczęściej ofiarami pedofilów padają zaniedbane i osamotnione dzieci których rodzice mają to gdzieś, zaszczute przez otoczenie, podatne na wpływ innych z autorytetem jak ksiądz lub przekupione pieniędzmi bądź zwykłą uwagą.
  • Odpowiedz
@Greg36: jak pisałem kilka postów wyżej, uczestniczyłem w takich lekcjach w podstawówce, nikt tego nie traktował poważnie a wiedza którą przekazywano była kilka lvl niżej niż posiadana przez wszystkich uczestników.
  • Odpowiedz
@wuju84: O to jak kilkanaście lat temu ktoś u ciebie w podstawówce nie był przygotowany to jest to idealny argument żeby uwalić całą taką edukację w Polsce i wrzucać ludzi do więzień za "próby edukacji seksualnej".

Też miałem taką pogadankę w podstawówce i na pewno nie było to z profesjonalistą specjalnie do tego przygotowanym tylko z szkolną pedagog która darła się na wszystkich i nic konstruktywnego nie nauczyła. Więc zamiast
  • Odpowiedz
@Greg36: Dlaczego uważasz że był nieprzygotowany? Wiedzy nie można było odmówić, doświadczenia raczej tez. Problem leży w zupełnie innym miejscu, żadne dziecko nie będzie rozmawiać otwarcie na takie tematy na forum klasy. Zatem skazywanie dzieci na jednostronny wykład o seksualności ze strony człowieka, który ma pole do dowolnej manipulacji słuchaczy też nie jest dobrym rozwiązaniem. Ja zawsze będę optował za tym by w kwestii seksualności głos mieli tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
@wuju84: Rozmawiać może z rodzicami, tu chodzi o przekazanie wiedzy i nawet jak nie będzie zadawał pytań czy żartował z kolegami to chociażby o takim zagrożeniu jak pedofilia są w stanie nauczyć a to jest jedna z niewielu rzeczy jakie można zrobić żeby do niej nie dochodziło.
  • Odpowiedz
@wuju84: To sobie wróć do mojego komentarza o tym kim są głównie ofiary pedofilów, rodzice w większy sposób zaniedbują dzieci nie mówiąc już o merytorycznej pogadance o zagrożeniach ze strony pedofilów.

Jeżeli w odpowiedni sposób ekspert może taką wiedzę przekazać każdemu dziecku i w jakimś stopniu chociażby cześć z nich ustrzec to powinno się to zrobić - PiS nie dość że tego nie robi to jeszcze chce ich wtrącać do
  • Odpowiedz
@wuju84: A ten furt swoje, że rodzice "powinni". No ale nie przekazują, a też może być i sytuacja taka, że dziecko maca dziadek lub wujek, który przedtem macał mamę. Albo konkubent mamy, która o tym wie i nic nie robi. I co wtedy? A, jakieś mgliste i niezidentyfikowane "poradnie" mają się tym zająć, nie wiadomo jak się o sytuacji dowiedziawszy, pewnie telepatycznie,

Bo o tym, jakie zachowania dorosłych są niedopuszczalne
  • Odpowiedz
czemu zakładacie że ekspert z założenia jest lepszy od rodzica?


@wuju84: Wystarczy że ekspert który będzie rozmawiał z wszystkimi dziećmi jest lepszy od tych rodziców którzy w ogóle nie będą rozmawiać z dziećmi
  • Odpowiedz
@Megasuper:

Swoją drogą co ten PiS #!$%@? ? Ja miałem 16 lat temu lekcje - przystosowanie do życia w rodzinie na której było mówione czym jest penis, seks, ciąża . A teraz wielkie halo bo co ? XD nie rozumiem o co w ogóle jest ta wojna. Oni chcą się wrócić do średniowiecza ? #bekazpisu #lgbt


Nic się nie zmieni, dalej na lekcjach będzie można mówić o tyn czym jest penis, seks,
  • Odpowiedz
równie dobrze może być jakimś dewiantem


@wuju84: A matematyk uczyć że 2 + 7 = 88, niech będą kontrole, monitorowanie przez wychowawcę, członka rady rodziców itp.
  • Odpowiedz
@Greg36: Czyli tworzenie kolejnych bezsensownych instytucji kontroli, które nie działają. Za chwile się okaże że dziwnym trafem specjalista od edukacji seksualnej jest predofilem.
  • Odpowiedz
Ta ustawa jest tylko po to, aby żadna organizacja, nauczyciel nie mogła na siłę wmówić 10-latkom, że współżycie w tym wieku jest w porządku, a dodatkowo zachęcają ich tego.


@Serghio: Co ty bredzisz. Jaka organizacja lub nauczyciel coś takiego wmawia, tym bardziej "na siłę"? (Na wszelkie zajęcia dodatkowe musi wyrazić zgodę rodzic). Tak konkretnie.
  • Odpowiedz
@wuju84: Wszystko w twojej wersji nie działa, ekspert nie uczy, jest dewiantem, kontrola nie działa, no państwo na głowie by stanęło a i tak coś by było nie tak a z drugiej strony każdy rodzic to na pewno wszystko wytłumaczy i porozmawia bo przecież zna swoje dziecko najlepiej i to wystarczy, żadne dziecko nie będzie pominięte.

Sorry tak świat nie działa, nie każdy rodzic będzie rozmawiał, niewyedukowane zostaną zwłaszcza te
  • Odpowiedz